Dywany wełniane, naturalny wybór

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Dywany z naturalnego tworzywa zyskują na popularności. Te stworzone z wełny mają wyjątkowe właściwości. Są niezwykle estetyczne oraz łatwe w użytkowaniu. Sprawdzą się nawet w domu, w którym mieszkają alergicy. Warto jednak wiedzieć jak odpowiednio je czyścić.

Wiele zalet

Główną zaletą dywanów wełnianych jest ich naturalność, są całkowicie nieszkodliwe dla środowiska i bezpieczne dla użytkowników. Dzięki swojej puszystości są wyjątkowo przyjemne w dotyku, stąpanie po nich daje ogromny komfort. Docenią je szczególnie rodzice z małymi dziećmi. Maluchy bowiem mają bardzo delikatną skórę i kontakt z miękkim dywanem na pewno jej nie podrażni. Dodatkowo wełniane dywany są bardzo odporne na wiele czynników. Nie musimy martwić się odbarwieniami powstałymi od światła, czy ewentualnymi zabrudzeniami. Te drugie usuniemy bez problemu. Co więcej wełna jest wysoce higroskopijna. Sprawdzi się więc w domu, w którym powietrze jest zbyt suche. Niektórym wydawać by się mogło, że dywany wełniane nie sprawdzą się w lecie. Nic bardziej mylnego. Będą idealne niezależnie od pory roku.

Dywany wełniane, najważniejsze informacje

Ten typ dywanów jest dość specyficzny. Na samym początku może dojść do pylenia. Nie należy się tym jednak martwić. Włókna będą się kruszyć, jednak po pewnym czasie wszystko wróci do normy. Warto wiedzieć, że nie wpłynie to w żaden sposób na jakość dywanu. Jeśli zdarzy się nam postawić na dywanie wełnianym ciężkie przedmioty takie jak szafy, czy stoły nie musimy martwić się ewentualnym odkształceniem. Wełna ze względu na swoją sprężystość wróci do swojej niemal niezmienionej postaci.

Dywany wełniane będą idealnym uzupełnieniem każdego wnętrza. Możemy zastosować małe dywaniki po obydwu stronach łóżka, tak by zamiast na zimnej podłodze opierać stopy na przyjemnym chodniku. Sprawdzą się także w salonie, choć niekoniecznie pod stołem, a raczej jako punkt centralny, ustawiony tak by na jego brzegach znajdowały się przednie nóżki kanapy i foteli.