DYWAN CZY WYKŁADZINA – OTO JEST PYTANIE

   12/03/2018 10:42:31    0 Komentarzy
DYWAN CZY WYKŁADZINA – OTO JEST PYTANIE

     Czasami nachodzi nas ochota na odświeżenie wizerunku danego pomieszczenia, albo zwyczajnie konieczny jest remont. I wtedy stajemy przed dylematem: dywan czy wykładzina? Nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Wybór zależy od wielu czynników i zastanawiamy się często nad tym, co najlepiej sprawdzi się na naszych podłogach. Niektórzy postawią na prostotę i minimalizm, czyli panele lub płytki, a niektórzy postawią na komfort pod nogami.    

MOBILNOŚĆ

     Niezaprzeczalnym faktem jest to, że jedną z największych zalet dywanów jest jego „mobilność”. W każdej chwili, wedle naszych zachcianek możemy go przesunąć, obrócić czy nawet zwinąć w rulon i schować na jakiś czas. Można również bez problemu oddać go do pralni na profesjonalne czyszczenie.

     Tego komfortu niestety nie będziemy mieli w przypadku wykładziny podłogowej, ponieważ jest ona przyklejona do podłogi – taśmami, klejem oraz wykłada się nią całą powierzchnie podłogi. Zdecydowanie trudniejszym jest utrzymanie jej w czystości, chociażby ze względu na brak możliwość skorzystania z usług profesjonalnej pralni.

STAN PODŁOGI

     Stan posadzki jest bardzo ważnym aspektem przy wyborze dywanu czy wykładziny. Dywan wymaga wykończonej podłogi – paneli czy parkietu, natomiast przy wykładzinie nie mamy tego problemu. Wystarczy, że podłoga będzie równa i czysta, a wykładzina zastąpi nam posadzkę. Wystarczy, że będziemy mieli wylewkę betonową i już można na nią nanieść wykładzinę. To daje nam możliwość przygotowania szybko i łatwo pomieszczenia do użytkowania.

MONTAŻ

     Dywany nie wymagają montażu, wystarczy je rozłożyć. Dają nam możliwość powiększania i pomniejszania optycznie pomieszczenia jak i również wydzielania kilku stref za pomocą kilku mniejszych dywanów. Natomiast w przypadku wykładziny niesamowicie ważne jest jej odpowiednie przycięcie i prawidłowe rozłożenie, co najlepiej zlecić specjalistom.

 

     Dywan jak i wykładziny dywanowe nadają wnętrzu przytulności i uroku. Miło jest stąpać po miękkiej, puszystej podłodze, która odizoluje nas od zimna. Pamiętajmy, że ważny jest nasz komfort. Niezależnie czy to dywan czy wykładzina, powinniśmy cieszyć się z jej posiadania.

 

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: