Dodatki dla pewnych siebie

   02/16/2021 00:00:00    0 Komentarzy
Dodatki dla pewnych siebie

Czy podczas urządzania wnętrz własnego domu lub mieszkania są kolory, których nie wypada stosować? Otóż nie, jak we wszystkim jednak, i tutaj należy zachować umiar, bo „co za dużo, to niezdrowo”. Mowa głównie o barwach ciemnych i bardzo intensywnych, jak fiolety, czerwienie, pomarańcz lub czerń.

Pokój całkowicie pomalowany, np. na czerwono, po dłuższym w nim przebywaniu może wprowadzać nas w stan nerwowy, natomiast pomalowany na czarno, będzie pomieszczeniem bardzo ponurym, wprawiającym w stany przygnębienia, a nawet depresyjne. Jednakże różnego rodzaju dodatki, w zdecydowanych, ciemnych kolorach, jak choćby dywany czarne, wniosą do jasnych pomieszczeń ciekawy kontrast.

Dodatki dla miłośników czerni

Czysta, zdecydowana, intensywna czerń, jest kolorem, który doskonale pasuje do współczesnych wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Dodatkowo podkreśla surowość drewna, szkła i betonu, które są kwintesencją nowoczesności.

Kolor czarny można też określić kolorem sprzeczności, gdyż z jednej strony, w naszej kulturze jest on kolorem smutku, żałoby i nieszczęścia, z drugiej zaś jest to kolor władzy, doświadczenia i elegancji.

Dość pospolitym jest stwierdzenie, iż różnego rodzaju dodatki w czarnym kolorze, jak choćby dywany i chodniki, wolniej się brudzą, przez co można je rzadziej czyścić. Owszem, niektóre zabrudzenia na ciemnych kolorach, np. rozlane napoje, są mniej widoczne, ale brudzą się tak samo jak jasne.

Gdzie rozłożyć ciemny dywan?

W dzisiejszych czasach, gdy każdy ma prawo do własnego wyrażania siebie za pomocą stroju, tylko osoby o wąskich, zaściankowych umysłach kojarzą czarny kolor wyłącznie z żałobą i smutkiem. Przecież tzw. mała czarna, czyli czarna, dopasowana sukienka jest absolutnie uniwersalnym strojem kobiecym, pasującym do każdej okazji. Tak samo jest z wnętrzarskimi dodatkami, czarny dywan lub dywanik dopasować możemy do wielu pomieszczeń.

Małe dywany czarne lub typowe dywaniki łazienkowe w tej barwie, idealnie wkomponują się nawet w najmniejsze łazienki. Będą pięknie wyglądać na tle białych lub jasnobłękitnych płytek oraz w otoczeniu białej armatury podkreślając czystość pomieszczenia.

Z drugiej strony, czarny dywan nie zawsze oznaczać musi ten dodatek w jednolitej barwie. Dostępne są przecież dywany, w których na czarnym tle znajduje się delikatny, kontrastowy wzór – wielkie liście, zygzaki, pasy itp. Taki dywan typu shaggy, z długim i przyjemnym w dotyku włosem, bez względu na kolor, zawsze jest dodatkiem niezwykle urodziwym i przykuwającym wzrok.

Dodatek do wnętrza w postaci jednolitego czarnego dywanu lub wzorzystego, idealnie będzie pasować na podłogach z jasnego drewna, bądź płytek. Te wzorzyste lub shaggy, bez obaw dopasować możemy również do pokoju nastolatka. Jest to kolor najczęściej odzwierciedlający ich stan duszy.

Gdzie jeszcze? W jasnej kuchni, w salonie z białymi ścianami lub meblami oraz wszędzie tam gdzie występuje przewaga jasnych barw czarny dywan będzie dodatkiem doskonałym.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: