Dywany do kuchni

Showing 1 - 12 of 54 results

Pokazano 1-12 z 54 pozycji

Aktywne filtry

Dywan w kuchni

Czy dywaniki kuchenne są dobrym rozwiązaniem? Takie połączenie dla wielu osób może być ogromnym zaskoczeniem. Nie często bowiem w polskich kuchniach widuje się dywan. Chociaż ten trend nie jest u nas jeszcze tak popularny, warto go przemyśleć i dobrać odpowiedni chodnik do naszej kuchni. Proponujemy Ci sposoby użytkowania dywaniku w kuchni i pomożemy Ci wybrać najodpowiedniejszy.

Kuchenna podłoga

Wszystko co znajduje się w tym pomieszczeniu powinno być maksymalnie praktyczne. Zasada ta dotyczy także podłogi. Dlatego też do jej zagospodarowania używa się płytek. Łatwo je posprzątać i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Chociaż dywany są dużo rzadziej spotykane, mogą one stanowić bardzo dobre uzupełnienie kuchennej aranżacji. Warto zastosować je szczególnie w kuchniach z aneksem. Dzięki dywanom dodamy wnętrzu ciepła i oddzielimy obydwa pomieszczenia.

Wybierając dywan do kuchni należy pamiętać o kilku kwestiach. Najważniejsza z nich dotyczy runa. Kuchenny dywan musi mieć krótkie włosie. Nie sprawdzi się tutaj dywan shaggy. W długich i gęstych włóknach mogą gromadzić się okruszki, przez co dywan trzeba będzie częściej czyścić. Kolejna zasada to rozmiar. Odradza się dywany do kuchni, które zajmują całą powierzchnię. Lepiej wyglądają podłużne ułożone w niewielkiej odległości od szafek. Możemy położyć go przy tak zwanej strefie roboczej (przy blatach, czy zlewie), ale unikajmy go przy kuchence i piekarniku. Tłuszcz, który pryska podczas smażenia może uszkodzić dywan do tego stopnia, że jednym rozwiązaniem będzie jego wymiana. Warto także zadbać o bezpieczeństwo. Dywan do kuchni nie powinien się przesuwać. Nie musimy do tego kupować specjalnej wykładziny, wystarczy pod wymarzony dywan dokupić podkład antypoślizgowy.

Stylowe dywany do kuchni

Dywan użyty w tym pomieszczeniu ma nie tylko spełniać swoją praktyczną rolę. Dobrze dobrany może stanowić idealne wykończenie aranżacji. W zależności od preferencji dobierzmy go zgodnie z kolorystyką całego wnętrza, lub na zasadzie kontrastu. Dobrze jest zwrócić uwagę również na barwę samego dywanu. Na tych jednokolorowych szybciej pojawią się ewentualne zabrudzenia, lepiej więc wybierać dywany wzorzyste. Geometryczne wzory są bardzo modne i uniwersalne.

Równie ważny jak kolor jest także kształt dywanu. Długie i wąskie sprawdzą się idealne, wyglądają jak chodniki, dlatego będą dobrze oddzielały wszystkie strefy kuchni lub oddzielą aneks od salonu.

Czyszczenie dywanu w kuchni powinno być proste. Wybierając te ze sztucznych włókien i z krótkim włosiem ułatwimy sobie kwestie związane z utrzymaniem porządku.

Dywan w kuchni – praktycznie i bezpiecznie

Dywanik do kuchni jest dodatkiem, który może sprawiać wrażenie niecodziennego we wnętrzu, które jest sercem towarzyskim niemal każdego domu. Może stać się i dekoracją i praktycznym elementem wyposażenia, zwłaszcza dla mam.

Każdy wie, że maluch uwielbia towarzyszyć mamie na każdym kroku, jednak trzeba przygotowywać posiłki i od czasu do czasu posprzątać w kuchni. Zimna podłoga z płytek jest twarda i nieprzyjemna w dotyku, dlatego dywan w kuchni będzie świetnym rozwiązaniem. Może stać się swoistym placem zabaw dla Twojej pociechy, będzie miejscem miękkim, izolującym od zimna podłogi i kolorowym, czyli idealnym dla dziecka.

Trwałe piękno

Dywaniki i chodniki kuchenne antypoślizgowe są najlepszym wyborem. Kuchnia jest miejscem, w którym dużo się dzieje, i w którym czasami wykonuje się gwałtowne ruchy, a to sprzyja nieprzyjemnym wypadkom. Dywanik do kuchni z antypoślizgowym spodem pomoże im zapobiegać.

Dostępne w naszym sklepie dywany antypoślizgowe z serii Horeca charakteryzują się trwałością, odpornością na ścieranie oraz pięknymi kolorami, a więc są modelami idealnymi do kuchni, w których użytkowanie podłogi jest intensywne.