Filtruj według

Wymiary (wybierz rozmiar)

Kolor:

Kształt

Średnica

Antypoślizgowy spód

Kształt

Możliwość prania w pralce w 30°

Dywany do przedpokoju

Showing 1 - 12 of 294 results

Pokazano 1-12 z 294 pozycji

Aktywne filtry

Przedpokój to miejsce, które widzimy jako pierwsze po wejściu do domu, czy mieszkania. Zostawiamy w nim buty i ubrania wierzchnie. Razem z obuwiem jednak przynosimy także mnóstwo piachu i błota. Po chwili pod stopami czujemy brud i roznosimy go po całym mieszkaniu. Aby zapobiegać takim sytuacjom wystarczy w przedpokoju niewielki dywan.

Praktyczne dywany do przedpokoju

Do przedpokoju warto wybrać dywan, który będzie łatwy w czyszczeniu i nie będzie się zbyt szybko niszczył. Najlepsze w tym przypadku będą dywany ze sztucznego włókna. Bez problemu zatrzymają one kurz z zewnątrz oraz wilgoć. Małe dywany czy chodniki mogą być nie tylko praktyczne ale także stać się idealnym uzupełnieniem wnętrza. W zależności od tego na jakim klimacie mieszkania nam zależy możemy wybierać dywany wzorzyste lub jednokolorowe. W przypadku przedpokoju lepiej zrezygnować z dywanów typu shaggy. Są one bardzo modne, jednak ciężko się je czyści i nie będą one spełniały swojej funkcji akurat w tym pomieszczeniu. Dywany do przedpokoju z niskim runem nie będą powodowały problemów z zamykaniem i otwieraniem drzwi. Często zapominamy o tej kwestii wybierając dywany do przedpokoju, a powinniśmy zwracać na to uwagę w pierwszej kolejności.

Czym się kierować przy wyborze?

Oczywiście wielkością pomieszczenia. Jeśli dysponujemy nieco większym przedpokojem możemy zastosować w nim kwadratowy lub prostokątny dywan, z kolei w wąskim lepiej sprawdzą się chodniki bądź wąskie małe dywany. Jeśli mamy ochotę na coś odważniejszego wybierzmy ten w kształcie owalu lub koła. Dywan do przedpokoju nie musi zakrywać całej jego powierzchni, ale nie może być także zbyt mały, by swoją wielkością nie przypominał wycieraczki. Lepiej też unikać dywanów w jasnych kolorach, ponieważ szybko będą się brudzić i będziemy zmuszeni do częstego ich czyszczenia. Warto także zrezygnować z dywanów z naturalnego włosia, ponieważ mogą one źle reagować na wilgoć. W związku z tym, że w przedpokoju bywamy często, dobrze jest zadbać o bezpieczeństwo - tutaj sprawdzą się dywany z antypoślizgowym spodem.

Zmienna moda

Trendy w wystroju mieszkań zmieniają się bardzo często. Możemy się nimi inspirować, ale nie musimy wykorzystywać ich na siłę. Dywany do przedpokoju w geometryczne wzory są modne od dłuższego czasu, do tego niemal nie widać na nich ewentualnych zabrudzeń.

Dywan do przedpokoju ma nie tylko stylowo wyglądać i zbierać kurz z butów, ale także izolować stopy przed zimnem płytek. Oczywiście należy pamiętać o odpowiednio częstym odkurzaniu, by nie zbierały się w nim duże ilości zanieczyszczeń.