Filtruj według

Wymiary (wybierz rozmiar)

Szerokość (dotyczy chodników)

Średnica

Antypoślizgowy spód

Możliwość prania w pralce w 30°

Kształt

Dywany nowoczesne

Showing 1 - 12 of 360 results

Pokazano 1-12 z 360 pozycji

Aktywne filtry

Dywan nowoczesny Soho 18

Cena 35,00 zł
Wymiary (wybierz rozmiar)

Dywany znowu wracają do łask. Sprawdzą się w każdym domu i mieszkaniu. Ocieplają wnętrze i sprawiają, że staje się ono bardzo przytulne. Z mody w prawdzie już dawno wyszły dywany zajmujące całą powierzchnię pokoju, obecnie stawia się raczej na niewielkie dywany pełniące nie tylko funkcję praktyczną, ale także ozdobną.

Dywany nowoczesne dobrane do pomieszczenia

Okazuje się, że istnieje kilka zasad jakimi należy kierować się przy wyborze dywanu nowoczesnego do poszczególnych pomieszczeń w domu. W salonie dywan powinien być na tyle duży, by przednie nogi sofy i foteli stały na nim. Ma to duże znaczenie dla komfortu mieszkańców. Stopy bowiem zawsze powinny lądować na ciepłym dywanie, a nie na zimnej podłodze. W związku z tym, że to właśnie w salonie przyjmujemy gości dywan powinien się odpowiednio prezentować. Dobieramy go raczej pod kolor wnętrz. Jeśli w naszym salonie używaliśmy różnej kolorystyki i wzorów, dywan powinien być stonowany i stanowić jedynie uzupełnienie. Pamiętajmy także, że dywan w tym miejscu może się szybko pobrudzić. Wybieramy więc ten z krótkim runem, najlepiej z tworzywa sztucznego, które łatwo czyścić.

Zupełnie inaczej kwestia ta wygląda w sypialni. Tu możemy wykorzystać nowoczesny dywan typu shaggy. Do wyboru mamy dwie opcje. Jedna z nich mówi o ułożeniu dywanu pod łóżkiem, tak aby wystawał poza jego granicę. Druga zaś to dwa mniejsze dywaniki położone po obydwu stronach łóżka. I w jednym i w drugim przypadku nasze stopy zawsze wylądują na miękkim dywanie, zamiast na zimnej podłodze.

Niewiele osób wie, że nowoczesne dywany wykorzystuje się także w kuchni. Dobrze sprawdzają się szczególnie w kuchniach z aneksem. Mogą one bowiem podzielić pomieszczenie na dwa obszary.

Odpowiedni materiał

Do każdego pomieszczenia w domu, niezależnie czy będzie to przedpokój, sypialnia czy pokój dziecięcy sprawdzą się dywany nowoczesne z włókiem syntetycznych. Są one niezwykle odporne na kurz i wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Bez problemu dopasujemy je do wnętrza, nawet jeśli mamy szczególne wymagania. Mnogość kolorów oraz wzorów pozwala na wybór odpowiedniego stylu. Mając do wyboru różne wielkości i kształty szybko także sprawdzimy co najlepiej sprawdzi się w naszym wnętrzu.

Trudno jednoznacznie określić jeden rodzaj dywanów mianem tych nowoczesnych. Na topie nadal są ponadczasowe jednokolorowe dywany z krótkim runem, ale nie tylko. Do naszych domów wracają też dywany Vintage, z oryginalnymi wzorami i w kontrastowych kolorach. Można więc powiedzieć, że modne jest wszystko to, co pasuje do naszego wnętrza.