Zara

Showing 1 - 8 of 8 results

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Kolekcja ZARA to kolekcja dywanów sznurkowych, dwustronnych. Dostępne w kolorach: szarym, czarnym, kawowym, pomarańczowym. Dywany sznurkowe z tej kolekcji charakteryzują się łatwością czyszczenia. Wystarczy odkurzacz i lekko zwilżona szmatka. Dwustronne dywany sznurkowe ZARA doskonale sprawdzą się w salonie, sypialni, przedpokoju, jak i w gabinecie. Wykonane z przędzy polipropylenowej są wytrzymałe, odporne na wszelkiego rodzaju odkształcenia oraz odbarwienia. Nie elektryzują się oraz nie przyciągają kurzu. Nowoczesne wzornictwo tych dywanów oraz elegancka kolorystyka sprawiły, że wpasują się one w każdy rodzaj aranżacji. Odnajdą się zarówno w pomieszczeniach klasycznych, jak i nowoczesnych.

Zara Home dywany

Jedni je uwielbiają, inni unikają jak ognia – dywany sznurkowe bez runa. Wielu osobom prawdziwy dywan kojarzy się wyłącznie z miękkim i puszystym włosem oraz wielobarwnymi wzorami, jednak plecione dywany znane są od wieków niemal na całym świecie.

Każdy rodzaj dywanów ma swoje wady i zalety, i jako klienci, wybieramy te, które odpowiadają naszym gustom i potrzebom. Nic więc dziwnego, że rynek obfituje w różnego rodzaju produkty, a my, 7 Królestw Dywanów, chcemy oferować swoim klientom tylko te najlepsze i najciekawsze wyroby.

Zara dywany sznurkowe, wbrew pozorom, należą do produktów eleganckich dzięki swej zwartej strukturze, równej powierzchni, nienachlanemu wzornictwu oraz stonowanej kolorystyce.

Dywan Zara Home to dwa modele w jednym dzięki możliwości rozłożenia go z obu stron, a więc nie posiadają one lewej i prawej strony. Dodatkowo kolory są odwrócone zależnie od tego jak dywan ułożymy. Jeśli wybierzemy model szaro-biały, wówczas z jednej strony mamy przewagę szarości, z drugiej zaś przeważa biel, co daje wrażenie zupełnie nowego dodatku.

Nie tylko do wnętrz

Zara Home dywany sznurkowe, to kolekcja o tyle ciekawa, iż nadaje się nie tylko do wnętrz, ale również do użytku na zewnątrz domu lub mieszkania – na tarasy i balkony. Głównie jest to zasługa użytych do ich produkcji włókien polipropylenowych (PP), które posiadają szereg korzystnych właściwości:

  • brak higroskopijności – włókna te nie nasiąkają wodą co w przypadku zmoczenia takiego dywanu lub usuwania plam za pomocą różnych środków znacznie przyspiesza schnięcie, a tym samym znika ryzyko rozwoju niekorzystnych dla zdrowia organizmów;
  • antyelektrostatyczność – sznurkowe dywany Zara nie elektryzują się, a więc nie przyciągają kurzu;
  • nietoksyczność – polipropylen jest włóknem neutralnym, a każdy Zara Home dywan posiada Certyfikat Oeko-Tex standard 100 zapewniający również o braku toksyczności barwników użytych do barwienia samych włókien;
  • wysoki stopień przewodnictwa cieplnego – przepuszczalność ciepła pozwala na bezproblemowe rozłożenie tych sznurkowych dywanów we wszystkich pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym;
  • wysoka trwałość – odporność na ścieranie, rozciąganie, wywabianie plam środkami chemicznymi itp..

Miłośnikom dywanów z wysokim runem, szereg powyższych zalet powinien rekompensować jego brak. To modele idealne dla alergików i osób o wrażliwej skórze, gdyż dywany te nie tworzą w sobie środowiska sprzyjającego rozwojowi pleśni, grzybów i drobnoustrojów. Brak długiego włosa pozwala na błyskawiczne odkurzania, a czasami wystarczy też szybkie zamiatanie miotłą.