Dywany do salonu

Showing 1 - 12 of 226 results

Pokazano 1-12 z 226 pozycji

Aktywne filtry

Salon to jedno z tych pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu. Przesiadujemy w nim wspólnie z rodziną i zapraszamy znajomych. Bardzo ważne jest, żeby zaprojektować go w przemyślany sposób, zwracając uwagę na każdy szczegół, także odpowiednio dobrany dywan.

Modnie, czyli jak?

Nie ma jednej definicji nowoczesnych dywanów. Tak naprawdę styl jaki wybierzemy nie musi być zgodny z najnowszymi trendami, a z charakterem naszego wnętrza. Śmiało możemy więc wybrać dywany jednokolorowe lub te w geometryczne wzory w odważnych kolorach. Obecnie wiele osób decyduje się także na dywany będące imitacją futra. Nie tylko są one niezwykle miękkie, ale także dodają pomieszczeniu charakteru i przytulności. Niestety nie będą pasowały do eleganckiego wnętrza, gdzie lepiej sprawdzą się dywany klasyczne.

Nowoczesne dywany – jaka wielkość?

Istnieją pewne zasady dotyczące doboru odpowiedniego rozmiaru dywanu do pomieszczenia. W przypadku salonu bardzo ważne jest to, aby przynajmniej jego część znajdowała się pod przednimi nóżkami sofy i foteli. Powód takiego rozwiązania jest prosty – osoby siedzące na kanapie powinny bez problemu stawiać nogi właśnie na dywanie, a nie na przykład na panelach. Poza tym zbyt mały dywan będzie wyglądał źle na tle większego pomieszczenia. W żadnym wypadku nie decydujmy się na dywan leżący jedynie pod stołem. Taka aranżacja jest nieestetyczna i niefunkcjonalna. Jeśli nasz salon od reszty pomieszczeń oddzielają drzwi, także weźmy je pod uwagę wybierając dywan. Musimy bowiem unikać sytuacji, w których uniemożliwia on swobodne otwieranie drzwi. Oczywiście jeśli wybrany przez nas nowoczesny dywan charakteryzuje niskie runo, jego wielkość nie będzie miała wpływu na wspomnianą kwestię.

Tkaniny, a nowoczesny dywan

Do wyboru mamy produkty z włókien naturalnych i syntetycznych. Pierwsza opcja jest mniej popularna. Częściej wybieramy te z tworzyw sztucznych, ponieważ są łatwiejsze do czyszczenia i sprawdzą się w domu, w którym mieszkają alergicy. Są nie tylko tańsze niż te z naturalnych włókien, ale także łatwiej dopasować je do wnętrza. To wszystko za sprawą mnogości wzorów i kolorów. Nowoczesne dywany polipropylenowe (oznaczone symbolem PP) należą do grupy najczęściej wybieranych. Łatwo się je czyści są także odporne na wiele czynników (na przykład na światło). Wybierając dywan do salonu miejmy na uwadze to jak dużo czasu spędzamy w tym pomieszczeniu. Taka informacja wbrew pozorom będzie bardzo pomocna. Skupiajmy się na produktach, odpornych na odkształcenia i takich, które bez problemu odkurzymy. Takie wymagania spełniają dywany o wysokiej gramaturze oraz niskim runie.