Filtruj według

Wymiary (wybierz rozmiar)

Szerokość (dotyczy chodników)

Średnica

Antypoślizgowy spód

Możliwość prania w pralce w 30°

Kształt

Dywaniki do salonu

Showing 1 - 12 of 338 results

Pokazano 1-12 z 338 pozycji

Aktywne filtry

Dywan Portofino jednolity brązowy (N)

Dywan spełnia wymagania higieniczne oraz nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, co potwierdza Certyfikat Zgodności Nr 455/AC 017.

Cena 184,00 zł
Wymiary (wybierz rozmiar)

Dywan Portofino koło jednolity brązowy

Dywan spełnia wymagania higieniczne oraz nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, co potwierdza Certyfikat Zgodności Nr 027/2023.

Cena 58,00 zł
Średnica

Urządzanie salonu jest sztuką. W tym pomieszczeniu powinna znaleźć się strefa relaksu, miejsce, które będzie kojarzone z odpoczynkiem i regeneracją. A otoczenie, w którym wypoczywasz, jest bardzo ważne — nie tylko pod względem komfortu, ale też estetyki. Dlatego należy uwzględnić każdy, nawet najmniejszy detal, który może mieć wpływ na jakość Twoich seansów filmowych, wieczorów z książką, rodzinnych spotkań czy domówek z przyjaciółmi. My zwracamy uwagę na dywaniki do salonu. Często bowiem skupiając się na doborze mebli czy sprzętu RTV, zapominasz o elementach ozdobnych. Tymczasem tekstylia budują przytulny klimat i ocieplają wnętrza. To ważne zwłaszcza w nowoczesnych salonach. Z założenia są one pozbawione nadmiaru ozdób czy bibelotów. Efekt nie zawsze jest taki, jak tego oczekujesz. Dlatego, zamiast skupiać się na aranżacji pokoju jak z magazynu wnętrzarskiego, postaw na dodatki, które dodadzą mu niepowtarzalnego klimatu.

Rola dywaniku w salonie

Dywan w salonie ma przede wszystkim zdobić i ocieplać wnętrze. Przy okazji chroni podłogę przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Ma też istotne znaczenie w domach chłodnych, w których zimne posadzki stanowią zmorę domowników (zwłaszcza tych, którzy nie lubią chodzić w kapciach). Reasumując — sprawia, że zarówno poruszanie się, jak i odpoczynek w jednej pozycji stają się przyjemniejsze oraz bardziej komfortowe.

Rozmiar i kształt dywaniku

Dywany powróciły do łask, jednak w nieco innej formie. Nawiązując do minimalistycznych trendów, dzisiaj rzadko kiedy pokrywają całą podłogę. To jak najbardziej zrozumiałe — gdy decydujesz się na piękny dębowy parkiet, nie chcesz przysłaniać go dywanem. Z drugiej jednak strony, tak elegancką podłogę trzeba należycie chronić, a środki chemiczne nie zawsze poradzą sobie z tym wyzwaniem. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór dywanu, który umieścisz w najczęściej użytkowanych strefach.

  • W okolicach stołu i krzeseł — tutaj panuje duży ruch. Kilka razy dziennie meble są przesuwane i dosuwane, a przedmioty z blatu czy okruszki spadają na posadzkę. Dywan w tej okolicy ochroni podłogę przed zarysowaniami i zabrudzeniami.
  • Przy kanapie i stoliku kawowym — dywanik przy komplecie wypoczynkowym to najczęstszy wybór projektantów wnętrz i użytkowników. To rozsądne posunięcie, ponieważ w czasie odpoczynku Twoje stopy nie spoczywają bezpośrednio na chłodnej posadzce, za to zanurzają się w ciepłym i miękkim chodniku.
  • Na środku pomieszczenia — tutaj rola dywanu sprowadza się przede wszystkim do dekoracji. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przestronnych wnętrzach. W centralnej ich części dobrze wyglądają dywany okrągłe o większej średnicy.

Nasza oferta dywaników do salonu

W tej kategorii zgromadziliśmy dziesiątki propozycji dywaników do salonu. To kolekcje nowoczesne, które wyróżniają się geometrycznymi formami i abstrakcyjnymi wzorami. Osobom preferującym stonowaną klasykę proponujemy modele pozbawione wzorów, utrzymane w jednolitych odcieniach szarości, beżu czy bordo. Dla tradycjonalistów mamy dywany vintage oraz kwieciste. Zapraszamy!