Jak wybrać dywany dla dziewczynek?

Showing 1 - 12 of 76 results

Pokazano 1-12 z 76 pozycji

Aktywne filtry

Dywan dziecięcy Mondo 20 - kosmos - wielokolorowy

Dywan spełnia wymagania higieniczne oraz nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, co potwierdza Certyfikat Zgodności Nr 455/AC 017.

Cena 510,00 zł
Wymiary (wybierz rozmiar)

Dywan dziecięcy Mondo 21 - wielokolorowy

Dywan spełnia wymagania higieniczne oraz nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, co potwierdza Certyfikat Zgodności Nr 455/AC 017.

Cena 180,00 zł
Wymiary (wybierz rozmiar)

Małe dzieci potrzebują różnorakich bodźców oddziałujących na ich wyobraźnię. Urządzając pokój dla malucha warto o tym pamiętać. Powinien on być kolorowy i zachęcający do kreatywnego spędzania czasu. Duże znaczenie mają wszystkie dodatki, jakie w nim zamieścimy. Także dywany.

Praktyczność i kolory

Te dwie kwestie w przypadku dywanów dla dziewczynek powinny iść ze sobą w parze. Unikajmy dywanów w jasnych stonowanych kolorach, nawet jeśli lepiej będą pasowały do wnętrza. Wybierajmy te z bajkowymi postaciami, czy kwiatami. Im więcej żywych barw, tym lepiej. Nie zawsze musimy stawiać na typowe dla dziewczynek różowe kolory. Wybór jest tak ogromny, że bez problemu będziemy mogli zastąpić je czymś innym. Oczywiście nie możemy zapominać także o praktyczności. Dywany dla dziewczynek są narażone na częste zabrudzenia. Wybierając na przykład dywan typu shaggy możemy mieć problem z szybkim usunięciem plam. Lepszym rozwiązaniem jest zakup dywaniku z krótkim runem, najlepiej z tworzywa sztucznego. Zapobiegają one bowiem rozwojowi roztocza czy różnego rodzaju bakterii, będą idealne dla alergików, a do tego niezwykle łatwo się je czyści.

Bezpieczne dywany dla dziewczynek

Dziewczynki często bawią się na podłodze. W związku z tym należy zapewnić im odpowiednią izolację od zimna. Dobrze dobrany będzie chronił malucha przed chłodem podłogi i pozwoli mu na spokojną zabawę. Należy także pamiętać, aby zabezpieczyć go przed przesuwaniem. Rozpędzony maluch może się poślizgnąć i niechcący wywrócić. Bezpiecznie jest wybierać dywany zajmujące niemal całą przestrzeń (pomijając miejsce pod meblami, dzięki czemu w razie potrzeby szybko wyniesiemy dywan). Dziecko wtedy będzie mogło biegać po całym pokoju, bez ryzyka poślizgnięcia.

Jakość na lata

Rodzice wiedzą, że dobry dywan jest inwestycją na kilka lat. Oczywiście, w końcu preferencje dziecka się zmienią i konieczna będzie wymiana, ale do tego czasu powinien on zachować swój stan. Dywany dla dziewczynek zbudowane z tworzyw sztucznych charakteryzują się wysoką jakością wykonania i odpornością na ewentualne uszkodzenia. Są odpowiednio grube i trwałe, dlatego nawet intensywne użytkowanie nie powinno ich zanadto zniszczyć. Dobrze pielęgnowany dywan posłuży nam naprawdę długo.

Dywan dla dziewczynki musi łączyć w sobie wiele funkcji - nie tylko te czysto praktyczne, ale także pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Wprowadzając do pokoju nowe kolory, wzory czy postacie oddziałujemy na kreatywność malucha i ułatwiamy mu wymyślanie nowych zabaw. Nie bójmy się więc pięknych, bajkowych nadruków i spróbujmy zaangażować dziecko w urządzenie własnego pokoju.