Dywany sznurkowe

Showing 1 - 12 of 18 results

Pokazano 1-12 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Trendy w dywanach zmieniają się bardzo często. Obecnie niezwykle popularne stały się tak zwane dywany sznurkowe. Nie tylko pięknie wyglądają ale maja także mnóstwo zalet czysto praktycznych. Podczas wyboru dywanu do wnętrza mieszkania (a nawet na balkon!) warto wziąć pod uwagę właśnie dywan sznurkowy. Jest on ceniony z wielu powodów, między innymi za swoją naturalność.

Dywany sznurkowe czyli jakie?

Ten typ dywanu nazywamy tkanym na płasko. Nie znajdziemy na nim runa. Są bardzo odporne na zabrudzenia, ponieważ nie zawierają żadnych pęczków. Ich jedyną wadą (dla niektórych zaletą) jest to, że nie są puszyste. Nadrabiają jednak bogatym wzornictwem. Będą idealne zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz.

Odpowiednie materiały

Dywany sznurkowe są tworzone z syntetycznych włókien. Charakteryzują się także wysoką trwałością, dlatego śmiało mogą być wykorzystywane nawet na zewnątrz - na taras czy balkon. Dywany sznurkowe mają kształt owalu lub koła. Znajdziemy je zarówno w kolorach stonowanych jak i tych nieco mocniejszych, pozwalających urozmaicić aranżacje. Ścisły splot dywanów sznurkowych sprawia, że będą one idealne dla wszystkich właścicieli zwierząt. Szczególnie wtedy, gdy często gubią one sierść. Dywany z tej serii nadają się do jadalni. Nie odkształcą się pod ciężarem stołów, a także nie będą gromadziły okruszków.

Czyszczenie

Budowa dywanów sznurkowych pozwala na szybkie i dokładne czyszczenie. Można je trzepać lub prać. Dzięki temu, że sprawnie wysychają, po niedługim czasie możemy użyć ich ponownie. Warto dbać o regularne czyszczenie, ponieważ wtedy dywan posłuży nam latami. Ewentualne plamy, które mogą pojawić się podczas codziennego użytkowania wystarczy wytrzeć wilgotną ściereczką.

Mnóstwo zalet

Dywany sznurkowe są niezwykle praktyczne. Brak runa i gęsty splot sprawiają, że nie tylko oryginalnie prezentują się we wnętrzu, ale także ułatwiają sprzątanie. Są idealne dla alergików i rodziców z małymi dziećmi. Chociaż nie są tak miękkie jak dywany typu shaggy, to z pewnością sprawią dużo mniej trudności w codziennym użytkowaniu. Nie będą się mechacić, wiec nawet jeśli umieścimy je w pokoju często użytkowanym nie powinniśmy martwić się ich zniszczeniem.

Duży wybór kolorystyczny pozwoli na dobranie dywanu zarówno do pokoju dziecięcego, jak i salonu, czy nawet na taras. Przy niewielkim nakładzie możemy zdobyć piękny i stylowy dywan, urozmaicający każde wnętrze.