Dywany na balkon i taras

Showing 1 - 12 of 50 results

Pokazano 1-12 z 50 pozycji

Aktywne filtry

Choć tarasy i balkony zdają się być na zewnątrz każdego domu i mieszkania, to stanowią one ich integralną część i każdy pragnie, aby te miejsca były równie przytulne, praktyczne i gustowne. W uzyskaniu takiego efektu pomogą dywany na taras.

Dywan na taras – najpierw się przygotuj?

Odpowiednio ozdobiony i urządzony taras lub balkon, będzie stanowić prawdziwą ozdobę, w której z przyjemnością spędzi się każdą wolną chwilę. Zanim jednak cokolwiek tam rozłożymy należy zadbać o samą powierzchnię tego miejsca, zwłaszcza jeśli to taras odkryty.

Podłoga w tym miejscu powinna być równa, bez dziur, w których zalegać może zbierająca się deszczówka. Jeśli to balkon, warto wyłożyć go płytkami lub pokryć specjalną farbą do betonu. Przydomowy taras zadaszony, bądź odkryty, również można pokryć płytkami, deskami lub specjalnymi panelami z tworzywa do użytku na zewnątrz. Pamiętajmy, że im trwalsze i równiejsze wykończenie podłoża, tym stabilniej będą się trzymać tam ustawione przedmioty oraz dłużej wszystko będzie nam służyć. Równa podłoga, to pewnie ustawione donice z kwiatami, krzesła, stoliki ogrodowe i niepodwijający się dywan.

Dywan na balkon – czym się kierować?

Balkony w blokach bywają dużo mniejsze niż tarasy przy domach wolnostojących. W dużych miastach natomiast, zamiast pięknie i funkcjonalnie urządzonego balkonu, mieszkańcy stosują różnego rodzaju odstraszacze gołębi, które lubią przysiadać na balustradach i zanieczyszczać balkony. I tak, zamiast gustownego dywanu najczęściej goszczą tam wykładziny typu trawka o długim i sztywnym runie zniechęcającym ptaki do przysiadania w tym miejscu. A przecież można rozłożyć piękny pleciony dywan na balkon i zastosować inne zabezpieczenia przed ptakami, jak specjalne siatki itp.

Ciekawa faktura dywanów

Dywany przeznaczone do użytku na zewnątrz domu nie posiadają wysokiego charakterystycznego runa, ponieważ nie są tkane lecz plecione. Taka metoda produkcji sprawia, iż wszystkie cięższe zabrudzenia, jak piasek, okruchy itp. nie zalegają na spodzie, tylko bardzo łatwo je strzepać lub odkurzyć. Wszystko to czyni plecione dywany idealnymi dodatkami do użytku poza domem. Dodatkowo wiele tego typu modeli nie tylko nadaje się na zewnątrz, ale również do wnętrza domu.

Szczególnej uwadze polecamy kolekcję OUTDOOR DELI, w której połączono dywan pleciony z uroczymi wstawkami z miękkiego runa, a na krótszych bokach dodano frędzle. Dodatkowe elementy ozdobne całkowicie zmieniają charakter tych dywanów, czyniąc z nich niezwykle eleganckie dodatki do użytku na tarasach zewnętrznych, przydomowych altanach i balkonach. Wersja beżowa 02 przypomina dywanik przyprószony śniegiem, a więc idealnie pasować będzie na okres zimowy, również do domowego salonu, czy jadalni.

Balkonowe aranżacje

Wybierając dywan na taras starajmy się kierować wielkością stosując tę samą zasadę co do wnętrz. Nie pokrywajmy całej powierzchni, niech dywan będzie dodatkiem, który rozłożymy na środku lub w pewnej tylko części. Wszelkie pozostałe dodatki i ozdoby, jak donice z roślinami, figurki, lampy solarne, skrzynie do przechowywania, lepiej ustawić poza dywanem, na nim samym stawić można stolik i krzesła lub fotel. Dywan służyć ma nam, nie doniczkom.

Ogromną zaletą balkonowych dywanów jest ich wytrzymałość na ścieranie, degradację pod wpływem czynników zewnętrznych oraz łatwość czyszczenia. Jeśli taki dodatek zamoknie na deszczu, wystarczy go przewiesić przez barierkę i poczekać aż wyschnie. Modele dwustronne można używać zależnie od nastroju lub stopnia zabrudzenia danej strony, a z czyszczeniem na mokro poczekać na ładną pogodę, która pozwoli na jego szybsze wysuszenie.

Dywany sznurkowe występują w stonowanych barwach ziemi, przeważnie są to odcienie brązów, beży, szarości i czerni, dlatego pięknie prezentować się one będą w otoczeniu zielonych roślin i kwiatów. Jeśli ustawiamy meble ogrodowe warto dobrać do nich kolorowe poduszki, a jeśli chcemy odstraszać ptaki, można zawiesić metalowe dzwonki wietrzne lub zaadoptować kota. Wszystko to doda uroku tej niedużej przestrzeni, w której z przyjemnością spędzimy każdą wolną chwilę.