Dywaniki do kuchni

Showing 1 - 12 of 128 results

Pokazano 1-12 z 128 pozycji

Aktywne filtry

Kuchnia przez wielu nazywana jest sercem domu. Rzeczywiście, to właśnie w tym pomieszczeniu toczą się rozmowy, odbywają spotkania przy kawie i celebrowane są posiłki. Ich przygotowywanie wymaga stosowania wielu rozmaitych składników, które ze względu na swoją konsystencję łatwo się roznoszą, w tym również po posadzce. Mąka, tłuszcze, cukier, woda — zabrudzenia, jakie powstają z ich udziałem, nie pozostają obojętne dla stanu technicznego i wizualnego podłogi. Często mogą prowadzić do matowienia i zarysowania powierzchni drewnianych. Z kolei płytki narażone są na uszkodzenia mechaniczne spowodowane np. przez upuszczony w ferworze kulinarnych przygotowań garnek. Dobrym pomysłem na zabezpieczenie posadzki jest zakup dywanika do kuchni. Obecnie to rozwiązanie wraca do łask — dla jednych właśnie jako ochrona, dla innych jako dekoracja wnętrza. Chodniczki mają też inne zastosowania, które warto poznać i wykorzystać w życiu codziennym.

Dlaczego warto kupić dywanik do kuchni?

Nasze babcie, a niekiedy jeszcze również mamy, chętnie stosowały dywaniki w kuchniach. Doceniały przede wszystkim ich walory użytkowe i dekoracyjne.

  • Dywanik do kuchni to dobry pomysł naożywienie wnętrza. Oryginalne dodatki dodają indywidualnego charakteru pomieszczeniom, zwłaszcza tym, w których królują meble z sieciówek czy katalogów.
  • Z pomocą dywanika możesz przeprowadzić szybką i niedrogą metamorfozę wnętrza, unikając czasochłonnych remontów.
  • Chodniki doskonale chronią stopy przed chłodem bijącym od podłogi. Problem dotyczy najczęściej posadzek betonowych, pokrytych kafelkami lub panelami.
  • Chodniki chronią też samą posadzkę przed uszkodzeniami lub trudnymi do usunięcia zabrudzeniami.
  • Stanowią barierę dla przenikania wilgoci, np. przy zlewie czy zmywarce, w miejscach szczególnie narażonych na zachlapanie.
  • Znacznie zwiększają komfort stania — godziny spędzone na gotowaniu, serwowaniu posiłków i sprzątaniu będą przyjemniejsze dla Ciebie i pozbawione ryzyka np. poślizgnięcia się.

Rozwiązanie praktyczne

Wspomniana ochrona posadzki i izolacja przed chłodem to niezaprzeczalnie najważniejsze zadania dywaników kuchennych. Warto też wspomnieć o ich funkcji dekoracyjnej. Dla osób, które obawiają się, że utrzymanie w czystości dywanika jest czasochłonne, polecamy modele z krótkim runem. Do pomieszczeń, w których panuje ciągły ruch, wybór włochatego modelu typu shaggy pozostaje nierozsądny właśnie ze względu na trudne do wyczyszczenia włosie.

Chodniki wystarczy zwinąć i wytrzepać, np. na balkonie. Możesz je też zamieść lub odkurzyć, a w celu usunięcia plam zastosować domowe lub chemiczne metody czyszczące.

Nasza oferta dywaników do kuchni

W naszej ofercie znajdziesz dywaniki do kuchni, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Klasyczne lub nowoczesne wzornictwo i kolorystyka na pewno zwiększą szanse na perfekcyjnie dopasowanie chodników do stylu wnętrz. Wyposażone w elementy gumowe, są ulokowane na stałe, przez co ryzyko, że się podwiną czy przesuną, jest minimalne. Zapraszamy na zakupy w 7kd!