Filtruj według

Wymiary (wybierz rozmiar)

Szerokość (dotyczy chodników)

Średnica

Antypoślizgowy spód

Możliwość prania w pralce w 30°

Kształt

Dywany polipropylenowe

Showing 1 - 12 of 445 results

Pokazano 1-12 z 445 pozycji

Aktywne filtry

Dywan Portofino jednolity brązowy (N)

Dywan spełnia wymagania higieniczne oraz nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, co potwierdza Certyfikat Zgodności Nr 455/AC 017.

Cena 184,00 zł
Wymiary (wybierz rozmiar)

Dywan Portofino koło jednolity brązowy

Dywan spełnia wymagania higieniczne oraz nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, co potwierdza Certyfikat Zgodności Nr 027/2023.

Cena 58,00 zł
Średnica

Czym kierować się, wybierając dywany do wnętrza? Niektórych przyciąga przede wszystkim wyjątkowy styl i nie zważają na walory użytkowe produktu. Inni od dywanu oczekują przede wszystkim przyjemnej miękkości, która oddzieli ich stopy od chłodnej posadzki. Dla jeszcze innych najważniejsza będzie jakość i unikalność – dlatego najchętniej wybiorą ręcznie tkane dywany z wysokiej jakości przędzy. Niektórzy mogą zwracać uwagę na trwałość, poszukując dywanu, który będzie odporny na intensywne użytkowanie.

Dywany polipropylenowe to jeden z rodzajów dywanów syntetycznych. Włókno, z którego są wykonane, ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle, przede wszystkim ze względu na swoją wytrzymałość. Polipropylen (PP) to polimer wykorzystywany m.in. w produkcji opakowań, pojemników, izolacji i wielu innych wyrobów. Używany jest także do produkcji przędzy o szerokim zastosowaniu. Przędza polipropylenowa jest dość szorstka, w tym przypadku można więc zapomnieć o modnych dywanikach typu shaggy, po których stąpanie jest prawdziwą przyjemnością. Tego rodzaju dywany mają jednak bowiem bardzo dużo innych zalet, które sprawiają, że jest to ciekawy wybór do wielu wnętrz.

Czym charakteryzują się dywany polipropylenowe?

Dywany polipropylenowe są dość szczególne, ponieważ ich głównym zadaniem nie jest oferowanie miękkości i przytulności. To produkty bardziej „zadaniowe” – świetne w miejscach, które narażone są na intensywny ruch pieszy. Zróżnicowane wzornictwo sprawia jednak, że nie są to wyłącznie modele przeznaczone do przestrzeni biurowych i komercyjnych. Dywan polipropylenowy świetnie sprawdzi się w domu, ożywiając wnętrze i zapewniając izolację akustyczną. Jego właściwości sprawią zaś, że posłuży Ci przez wiele lat. Na rynku dostępne są również modele z ulepszonego włókna polipropylenowego – heat-set lub heat-set frise (PPBCF). Tego typu materiał umożliwia tworzenie wzorów o wyższym runie, które z powodzeniem może imitować wełnę. Takie dywany to idealny wybór do domu.

Do najważniejszych cech dywanów polipropylenowych należą:

  • trwałość – są bardzo odporne na ścieranie, opierają się również wilgoci, nie zmieniają właściwości pod wpływem promieni UV i nie atakują ich mole,
  • antystatyczność – nie przyciągają kurzu (istotne dla alergików) i nie elektryzują się,
  • wszechstronność – występują w wielu kolorach, rozmiarach i wzorach, nadają się do stosowania w zasadzie w każdym pomieszczeniu,
  • atrakcyjna cena – szczególnie w porównaniu np. z dywanami wełnianymi,
  • łatwość utrzymania w czystości – dywany polipropylenowe łatwo się czyści, ponieważ nie przyciągają i nie wchłaniają cząsteczek brudu, są odporne na powstawanie plam i środki chemiczne,
  • dobre przewodzenie ciepła – przez co ten rodzaj dywanów sprawdzi się także w pomieszczeniach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe,
  • niepalność.

Nasza oferta dywanów polipropylenowych

W ofercie naszego sklepu znajdziesz modele wykonane z wysokiej jakości ulepszonego polipropylenu (PP heat-set). Zapewnia to ich doskonałe właściwości użytkowe oraz bardzo atrakcyjny wygląd. Proponujemy dywany polipropylenowe w wielu ciekawych wzorach, które perfekcyjnie ozdobią każde wnętrze.