Filtruj według

Antypoślizgowy spód

Możliwość prania w pralce w 30°

Kształt

Wykładziny do pokoju dziecięcego

Showing 1 - 12 of 12 results

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Wykładzina do pokoju dziecięcego

Jaki powinien być dziecięcy pokój – przede wszystkim bezpieczny, ciepły i wspierający prawidłowy rozwój dziecka. Te funkcje powinny posiadać wszystkie elementy wystroju, nawet wykładziny dziecięce.

Na całą podłogę, czy kawałek?

Wykładzina do pokoju dziecięcego może być z metra i pokrywać tylko część podłogi lub być wersją wykładziny dywanowej, która przykrywa całą jej powierzchnię. Obie możliwości są dobre, a wybór zależy od Twoich możliwości i aktualnych potrzeb.

Jeśli w pokoju jest piękna drewniana podłoga nie powinno się jej przykrywać wykładziną na całej powierzchni. Idealnie sprawdzi się mniejszy dywanik. Natomiast zimną, wymagającą remontu, mało reprezentacyjną podłogę, spokojnie można zamaskować miękką i kolorową wykładziną, która doda wnętrzu uroku.

Najlepsza wykładzina do pokoju dziecka

Każdy rodzic powinien dbać o bezpieczeństwo i rozwój swojej pociechy. Wraz z rozwojem dziecka zmieniają się priorytety i jego potrzeby. Rodzi się pytanie – jaka powinna być odpowiednia wykładzina do dziecięcego pokoju? Z pewnością powinna mieć atesty i spełniać odpowiednie normy, głównie na toksyczność i trudnopalność.

Wykładzina do pokoju, która ma pokrywać całą powierzchnię podłogi powinna być dość miękka. Najlepiej sprawdzi się model podklejany od spodu filcem izolujący od zimnej podłogi. Dzieci uwielbiają dużą liczbę wzorów i kolorów, więc wybranie wzorzystej wykładziny będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli nasza pociecha już podrosła warto skonsultować z nią wybór lub postawić na coś bardziej uniwersalnego – kropki, gwiazdki lub zwierzęta. Dobrze sprawdzą się też wzory edukacyjne – litery, cyfry, kolorowe trasy lub motywy z gier planszowych.

Podobne kategorie wyboru możemy zastosować, jeśli wykładzina do pokoju dziecka ma być niedużym elementem pokrywającym fragment powierzchni podłogi. Wówczas warto postawić na modele antypoślizgowe, ale kwestia wyboru wzoru pozostaje taka sama jak w przypadku wykładziny na całą podłogę.

Zdrowo i bezpiecznie

Dywanowe wykładziny do pokoju dziecięcego powinny mieć gęste, lecz krótkie runo. Dzięki temu wykładzina nie będzie utrudniać dziecku poruszania się, szczególnie gdy maluch dopiero uczy się chodzić.

Najczęściej włókna, z których tego typu produkty są wykonane mają dużą sprężystość, co ogranicza wnikanie kurzu, czyniąc z takiej wykładziny idealny dodatek do pokoju małego alergika. Wystarczy częste odkurzanie, aby cała powierzchnia dywanu zapewniała dbałość o zdrowie i była bezpieczna przez lata.