Dywany poliamidowe

Showing 1 - 12 of 23 results

Pokazano 1-12 z 23 pozycji

Aktywne filtry

Piękne i trwałe dywany poliamidowe

Planując zakup dywanu każdy ma początkowo niejakie wyobrażenie co do jego wielkości, koloru, faktury, czy też rodzaju włókna lecz jeśli chcemy dodatek trwały, dobrze jest postawić na dywan poliamidowy.

Co to za materiał i czym się charakteryzuje? Poliamid jest włóknem syntetycznym, bardzo często stosowany jest też literowy skrót PA. Nazywany jest też nylonem, bądź sztucznym jedwabiem, ze względu na bardzo przyjemny, wręcz jedwabisty, chwyt. Posiada kilka właściwości, które sprawiają, iż jest to materiał doskonały na dywany i wycieraczki:

  • wyjątkowa trwałość – dywany poliamidowe są bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie, ugniatanie i rozciąganie, dzięki czemu nie odkształcają się, a runo pozostaje sprężyste przez bardzo długi czas;
  • niska higroskopijność – włókna te bardzo słabo wchłaniają wilgoć, a tym samym są dość odporne na zaplamienia oraz rozwój roztoczy, grzybów i pleśni, nie gnieżdżą się nim mole;
  • łatwość wybarwienia – pozwala to na niemal nieograniczone nadawanie kolorów i tworzenie niezwykłych wzorów.

Barwny wybór

Dywany w tym dziale są niezwykle kolorowe oraz posiadają wyjątkowe wzornictwo. Stanowią idealne dodatki zarówno do dziecięcego pokoju, jak i często używanego salonu, a mniejszy rozmiar można spokojnie rozłożyć w przedpokoju bez obaw o jego szybkie zniszczenie przez obuwie.

Każdy dywan poliamidowy posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który zapewnia o tym, że w produkcji nie zostały użyte żadne toksyczne substancje. Bez obaw można więc rozłożyć taki dodatek nawet w pokojach niemowlęcych oraz dorosłych alergików.

Dzięki wysokiej wytrzymałości, dywany poliamidowe doskonale sprawdzą się w jadalniach, a dzięki odporności na ścieranie podczas częstego odkurzania, nadają się do domów, w których zamieszkują psy lub koty.

Jedyne o czym należy pamiętać, to nie stosowanie do czyszczenia takiego dywanu żadnych środków chemicznych, które mogą zniszczyć lub odbarwić włókna. Aby uniknąć uszkodzeń należy stosować się do zaleceń producenta i wszelkie zabrudzenia usuwać od razu najlepiej wodą z mydłem.