Dywany jednokolorowe, stylowy dodatek

Showing 1 - 12 of 30 results

Pokazano 1-12 z 30 pozycji

Aktywne filtry

Wydawać by się mogło, że dywany już dawno przestały być modne. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest. Coraz więcej osób decyduje się na nie, ponieważ urozmaicają wnętrza i dodają mu niepowtarzalnego charakteru. Będą idealne zarówno do salonu, pokoju dziecinnego czy gabinetu. Nawet jednokolorowe dywany mogą wpływać na ciepło naszego domu.

Dywany jednokolorowe jako uzupełnienie wnętrza

Wybierając dywan mamy dwie możliwości. Pierwszą z nich jest dobranie go dokładnie do stylu jaki panuje w mieszkaniu. Przykładowo jeśli nasz salon jest utrzymany w jasnej tonacji, taki sam powinien być dywan. Nie jest to jednak konieczność. Dywan może stać się swego rodzaju przełamaniem. Wystarczy wybrać nieco ciemniejszy, odważniejszy. Dywany jednokolorowe sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie stawia się głównie na minimalizm. Niektórzy jednak decydują się złagodzić bogato urządzone mieszkania stonowanym, jednokolorowym dywanem.

Ciągle modne

Dywany jednokolorowe nie muszą być nudne. Obecnie absolutnym hitem w aranżacji wnętrz jest dywan typu shaggy. Są one niezwykle miękkie. Będą idealne w sypialni, jako niewielkie chodniczki ustawione po obydwu stronach łóżka. Dzięki nim stopy zamiast na zimnych panelach będą lądowały na przyjemnym dywaniku. Shaggy powinien być wykorzystywany w pomieszczeniach, w których nie przebywamy przez cały dzień. Niestety w długim włosiu może zbierać się brud, dlatego unikajmy go w salonie czy jadalni. Nie jest także zalecany dla posiadaczy zwierząt domowych. Ich sierść może bowiem dostać się miedzy włosie.

Dywany jednokolorowe typu shaggy mają gęste włókna, dzięki czemu są odporne na ewentualne odkształcenia. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, istnieje spora szansa, że zagoszczą w naszym domu na wiele lat. Dzięki włóknom PP Heat Set Frise są także bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Odkurzajmy je więc minimum dwa-trzy razy w tygodniu. Okruszki, czy sierść najczęściej gromadzą się w najgłębszych warstwach dywanów, dlatego czyszczenie musi być bardzo dokładne. Kilka razy w roku warto także wyprać dywan. Pamiętajmy, by go nie przemoczyć. Użycie zbyt dużej ilości wody spowoduje, ze dywan będzie sechł przez kilka dni, co może doprowadzić nawet do pojawienia się pleśni. Nie zaszkodzi także trzepanie dywanu. Wystarczy to robić raz na pół roku. Dzięki temu pozbędziemy się głębokich zanieczyszczeń.

Dywany jednokolorowe typu shaggy to modny dodatek do każdego wnętrza. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujemy się go umieścić może posłużyć nam na lata i sprawić, że nasze mieszkanie będzie wyglądało ciepło i przytulnie.