Chodniki na korytarz

Showing 1 - 12 of 66 results

Pokazano 1-12 z 66 pozycji

Aktywne filtry

Powrót dodatków, czyli chodnik na korytarz

W ostatnim czasie nie tylko dywany, ale również chodniki do przedpokoju i korytarza przeżywają swoisty renesans w wystroju wnętrz. Oferty producentów stają się coraz bogatsze i ciekawsze, a wiele modeli odchodzi od stylów znanych nam sprzed 20.-30. lat. Same materiały, z których obecnie są produkowane chodniki, pozwalają na ich bezpieczne użytkowanie również przez osoby wrażliwe i alergików.

Korytarze to pomieszczenia, które są najczęściej użytkowane. W domu stanowią połączenie pomiędzy drzwiami wejściowymi i przedpokojem a resztą mieszkania. Prowadzą do pokojów, kuchni czy łazienki. Natomiast w budynkach użyteczności publicznej odpowiadają za rozdzielenie poszczególnych stref i umożliwiają interesantom intuicyjne poruszanie się po całym gmachu. Kierują do poszczególnych pokojów, gabinetów czy biur. Ze względu na ich intensywną eksploatację, podłoga w korytarzach szczególnie narażona jest na zabrudzenia, a nawet zniszczenia. Zwłaszcza posadzki drewniane są wrażliwe na wpływ wilgoci czy piasku, który nanoszony jest na podeszwach butów. Ich zabezpieczenie jest możliwe z wykorzystaniem chodników na korytarz. Stanowią one nie tylko ochronę posadzki, ale też jej dekorację.

Jaki chodnik na korytarz wybrać?

Korytarze zazwyczaj stanowią środkową oś budynków. Oznacza to, że często pozbawione są okien, a więc bieżącego dopływu światła dziennego. Ciemne wnętrza można łatwo rozjaśnić i ożywić z wykorzystaniem efektownych dywanów. Warto jednak rozważyć, czy zakup jasnego chodnika jest rozsądny. Znacznie łatwiej niż ciemny lub wzorzysty ulega on zabrudzeniom, których trudno się pozbyć. Jeśli jednak strefa, którą urządzasz, znajduje się w głębi budynku, a domownicy, pracownicy czy goście chodzą tam w obuwiu zamiennym, jasny dywan może sprawić bardzo dobre wrażenie.

Podczas zakupu chodnika na korytarz kieruj się nie tylko jego wymiarami i kolorystyką. Ważne są także inne czynniki:

  • Rozkład i metraż pomieszczenia — korytarze zazwyczaj są podłużne, na planie prostokąta. Naturalnym wyborem do tego wnętrza jest zatem dywan w podobnym kształcie, który będzie biegł przez całą jego długość. Jeśli jednak masz do urządzenia przestronny hol lub przedpokój, możesz wybrać dywan okrągły lub kwadratowy. Popularne i niezwykle praktyczne są niewielkie chodniczki, które umieszcza się tuż za progiem. Po wejściu do mieszkania Twoi goście zostawią tam buty czy parasol, a podłoga będzie optymalnie chroniona przed ściekającą z nich wodą oraz zabrudzeniami.
  • Bezpieczeństwo — chodnik na korytarzu narażony jest na podwijanie się i przesuwanie. Aby do minimum zredukować ryzyko poślizgnięcia się czy potknięcia, zwróć uwagę, aby dywan był od spodu podgumowany lub ułożony na antypoślizgowej macie.
  • Styl i kolorystyka wnętrza — dywan jako ozdoba pomieszczenia powinien pasować do klimatu nie tylko przedpokoju, ale też całego mieszkania, biura czy hotelu. Do łask wraca tradycyjne wzornictwo, tureckie czy marokańskie wzory. Nowoczesne zygzaki, kwiaty czy abstrakcyjne formy ożywią klasyczne, monochromatyczne wnętrza.

Nowoczesne chodniki do przedpokoju

Długie korytarze są raczej domeną domów jednorodzinnych, przedpokoje natomiast mieszkań, zwłaszcza tych według starszego budownictwa, lecz nowoczesne chodniki pasują zarówno do przedpokoju, jak i do korytarza.

Jakie funkcje może spełniać chodnik do przedpokoju i korytarza? Przede wszystkim będą to:

- funkcja ułatwiająca poruszanie się – korytarz pokryty śliskimi płytkami lub panelami podłogowymi może znacznie utrudniać poruszanie się osobom starszym, niepełnosprawnym, a nawet psom, chodnik z krótkim runem zapewni stabilność kroków;

- funkcja ocieplająca – posadzka betonowa lub pokryta płytkami bez ogrzewania podłogowego, może być bardzo nieprzyjemna w dotyku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, możemy zniwelować to odczucie, rozkładając chodnik na korytarz, dzięki czemu chodzenie bosymi stopami będzie dużo przyjemniejsze;

- funkcja ozdobna – nowoczesne chodniki do przedpokoju są piękne i funkcjonalne jednocześnie, czym zachęcają do zakupu nawet jeśli nie musi on spełniać dodatkowo żadnej z powyższych funkcji, wystarczy, że będzie cieszyć nasze zmysły swym wyglądem i fakturą.

Idealny chodnik na korytarz

Najmodniejsze chodniki do przedpokoju to takie, które odpowiadają na współczesne potrzeby praktyczne i estetyczne. Sklep 7KD oferuje modele wielo- i jednokolorowe w różnych szerokościach, dzięki czemu idealnie można dopasować chodnik do korytarza, zarówno tego wąskiego, jak i szerokiego. Dodatkowo kupić można jedynie 1 mb, co jest praktyczne w przypadku kompaktowych mieszkań.

Nasze nowoczesne chodniki do przedpokoju wykorzystane mogą być również na bardzo długich korytarzach, a nawet klatkach schodowych, oczywiście należy wówczas pamiętać o odpowiednim zamocowaniu go na stopniach w celu uniknięcia wypadków i nadmiernej eksploatacji samego chodnika.

Nasza oferta chodników na korytarz

W naszej ofercie znajdziesz wiele typów chodników na korytarz. Proponujemy zarówno modele klasyczne, jak i nowoczesne. 7kd.pl to ogromna przestrzeń z ekspozycją zawierającą nie tylko dywany do przedpokoju, ale też do kuchni, salonu czy pokoju młodzieżowego. Wyprzedzamy trendy, udostępniając naszym klientom zaskakujące rozwiązania, które są nie tylko designerskie, ale też praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości.