Chodniki na korytarz

Showing 1 - 12 of 52 results

Pokazano 1-12 z 52 pozycji

Aktywne filtry

Chodnik sznurkowy dwustronny Zara 06 coffee

UWAGA!  Zamówienia na chodnik przyjmujemy tylko na pełne koła zawarte na zdjęciach.  Przykład: przy szerokości 80 cm: 1 koło = ilość 1.  Jeśli chcą Państwo zamówić inny rozmiar zapraszamy do kontaktu.

Cena 70,00 zł
Szerokość (dotyczy chodników)

Korytarze to pomieszczenia, które są najczęściej użytkowane. W domu stanowią połączenie pomiędzy drzwiami wejściowymi i przedpokojem, a resztą mieszkania. Prowadzą do pokojów, kuchni czy łazienki. Natomiast w budynkach użyteczności publicznej odpowiadają za rozdzielenie poszczególnych stref i umożliwiają interesantom intuicyjne poruszanie się po całym gmachu. Kierują do poszczególnych pokojów, gabinetów czy biur. Ze względu na ich intensywną eksploatację, podłoga w korytarzach szczególnie narażona jest na zabrudzenia, a nawet zniszczenia. Zwłaszcza posadzki drewniane są wrażliwe na wpływ wilgoci czy piasku, który nanoszony jest na podeszwach butów. Ich zabezpieczenie jest możliwe z wykorzystaniem chodników na korytarz. Stanowią one nie tylko ochronę posadzki, ale też jej dekorację.

Jaki chodnik na korytarz wybrać?

Korytarze zazwyczaj stanowią środkową oś budynków. Oznacza to, że często pozbawione są okien, a więc bieżącego dopływu światła dziennego. Ciemne wnętrza można łatwo rozjaśnić i ożywić z wykorzystaniem efektownych dywanów. Warto jednak rozważyć, czy zakup jasnego chodnika jest rozsądny. Znacznie łatwiej niż ciemny lub wzorzysty ulega on zabrudzeniom, których trudno się pozbyć. Jeśli jednak strefa, którą urządzasz, znajduje się w głębi budynku, a domownicy, pracownicy czy goście chodzą tam w obuwiu zamiennym, jasny dywan może sprawić bardzo dobre wrażenie.

Podczas zakupu chodnika na korytarz kieruj się nie tylko jego wymiarami i kolorystyką. Ważne są także inne czynniki:

  • Rozkład i metraż pomieszczenia — korytarze zazwyczaj są podłużne, na planie prostokąta. Naturalnym wyborem do tego wnętrza jest zatem dywan w podobnym kształcie, który będzie biegł przez całą jego długość. Jeśli jednak masz do urządzenia przestronny hol lub przedpokój, możesz wybrać dywan okrągły lub kwadratowy. Popularne i niezwykle praktyczne są niewielkie chodniczki, które umieszcza się tuż za progiem. Po wejściu do mieszkania Twoi goście zostawią tam buty czy parasol, a podłoga będzie optymalnie chroniona przed ściekającą z nich wodą oraz zabrudzeniami.
  • Bezpieczeństwo — chodnik na korytarzu narażony jest na podwijanie się i przesuwanie. Aby do minimum zredukować ryzyko poślizgnięcia się czy potknięcia, zwróć uwagę, aby dywan był od spodu podgumowany lub ułożony na antypoślizgowej macie.
  • Styl i kolorystyka wnętrza — dywan jako ozdoba pomieszczenia powinien pasować do klimatu nie tylko przedpokoju, ale też całego mieszkania, biura czy hotelu. Do łask wraca tradycyjne wzornictwo, tureckie czy marokańskie wzory. Nowoczesne zygzaki, kwiaty czy abstrakcyjne formy ożywią klasyczne, monochromatyczne wnętrza.

Nasza oferta chodników na korytarz

W naszej ofercie znajdziesz wiele typów chodników na korytarz. Proponujemy zarówno modele klasyczne, jak i nowoczesne. 7kd.pl to ogromna przestrzeń z ekspozycją zawierającą nie tylko dywany do przedpokoju, ale też do kuchni, salonu czy pokoju młodzieżowego. Wyprzedzamy trendy, udostępniając naszym klientom zaskakujące rozwiązania, które są nie tylko designerskie, ale też praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości.