Chodniki do kuchni

Showing 1 - 12 of 41 results

Pokazano 1-12 z 41 pozycji

Aktywne filtry

Podłogi w kuchni zazwyczaj są zimne – najczęściej do tego pomieszczenia wybierane są panele lub kafelki, które łatwo utrzymać w czystości. Jednak nawet takie posadzki mogą ulegać zniszczeniom, gdy nie są odpowiednio zabezpieczone. W kuchni panuje bowiem szczególny klimat — nie da się uniknąć wysokich temperatur, wilgoci, rozsypywania składników czy rozlewania cieczy. Tłuszcze mogą powodować nawet stałe uszkodzenia, a przez to znacznie obniżać estetykę podłogi. Kładziona jest ona raz na kilkanaście lat, dlatego wszelkie rysy, niedające się wywabić plamy czy wgniecenia na długo oszpecą to wyjątkowe pomieszczenie. Jak zabezpieczać kuchenne podłogi? Oprócz stosowania odpowiednich środków chemicznych dobrze jest zaopatrzyć się w chodniczek do kuchni. Nie tylko podniesie on komfort pracy przy kuchence czy blacie roboczym, ale także sprawdzi się w roli dekoracyjnej.

Jaki chodnik do kuchni?

Zanim zdecydujesz, jaki chodniczek do kuchni kupić, zastanów się, w jakim celu będzie Ci on potrzebny. Pełni on inne funkcje niż puszyste dywany pokojowe, dlatego ma być przede wszystkim praktyczny. Dobrze, aby spełniał kilka warunków.

  • Powinien być wykonany z wysokiej jakości tkanin syntetycznych o bardzo krótkim włosiu — okruszki i inne zanieczyszczenia nie utkną w materiale, przez co będzie można się ich łatwo pozbyć. Zazwyczaj taki dywan wystarczy wytrzepać lub odkurzyć.
  • Warto zadbać, aby jego design pasował do stylu pomieszczenia — możesz zdecydować się na model w stonowanej kolorystyce lub wzorzysty, który ożywi wnętrza. Tekstylia w kuchni dodają przytulności, ale też stanowią wyrazisty akcent dekoracyjny. Pamiętaj jednak, że zabrudzenia są bardziej widoczne na gładkich, zwłaszcza jasnych chodniczkach.
  • Powinien mieć pod spodem antypoślizgową matę, która uniemożliwi jego przesuwanie po posadzce.
  • Powinien mieć właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, ważna jest też odporność na działanie wilgoci.

Po co chodnik do kuchni?

Wbrew pozorom chodnik kuchenny nie jest wyłącznie elementem dekoracyjnym. Ma wiele zalet, dlatego warto rozważyć jego zakup, zwłaszcza o kuchni o zimnej posadzce.

Rolą kuchennego chodniczka jest:

  • ochrona podłogi przed zniszczeniem i zabrudzeniem,
  • ozdoba wnętrza,
  • ocieplenie posadzki, gdy chodzi się na bosaka,
  • ochrona przed poślizgnięciem się.

Z pozoru niewiele znaczący chodniczek w codziennym korzystaniu z kuchni może odegrać istotną rolę. Jeśli masz podłużną kuchnię, możesz wybrać szerszy dywan, który pokryje niemal całą posadzkę. Jednak najczęściej chodniki kładzie się przy strefie mokrej, czyli koło zlewu, zmywarki, a także kuchenki i piekarnika.

Nasza oferta

W naszej ofercie znajdziesz chodniki do kuchni w zróżnicowanej kolorystyce. Oprócz najpopularniejszego prostokątnego kształtu proponujemy również dywaniki okrągłe i kwadratowe. Obok neutralnych szarości, beżów czy granatów znajdziesz u nas praktyczne modele wielokolorowe, wzorzyste, na których zabrudzenia będą mniej widoczne.