Chodniki na schody

Showing 1 - 12 of 64 results

Pokazano 1-12 z 64 pozycji

Aktywne filtry

Dywany na schody

Efektowne drewniane, kamienne czy betonowe schody prezentują się wspaniale, choć z czasem może okazać się, że ich funkcjonalność nie jest do końca zadowalająca. Gładka nawierzchnia niesie ze sobą ryzyko poślizgnięcia się, co sprawia, że takie schody stają się szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i osób starszych. Przez częste użytkowanie powierzchnia schodów ściera się tracąc na wyglądzie. Rozwiązaniem na te problemy są dywany na schody. Z jednej strony zabezpieczają przed poślizgnięciem, ochraniają lub w przypadku widocznych śladów użytkowania – zasłaniają schody, a do tego stanowią niezwykle efektowny element dekoracji wnętrza. Warto zastanowić się nad wzornictwem, kolorystyką i stylem dywanu czy schodowej okładziny, by pięknie współgrała z resztą mieszkania. 

Spójnie urządzone wnętrza są harmonijne i przyjemne w odbiorze. Ostatecznego szlifu pomieszczeniom zawsze dodają dekoracje. To one sprawiają, że katalogowe salony, kuchnie czy sypialnie nabierają niepowtarzalnego charakteru. Dom staje się wówczas Twoim miejscem, w którym dobrze czujesz się Ty, pozostali domownicy i zaproszeni goście. Wiele osób największy kłopot ma z aranżacją przedpokoju, korytarza i klatki schodowej. To miejsca, które z jednej strony są reprezentatywne, uważane za wizytówkę domu, a z drugiej mają problematyczny rozkład. Zazwyczaj są wąskie i podłużne, dlatego ustawianie tam mebli okazuje się niemożliwe. Zamiast zagracać wnętrze, znacznie lepiej jest skorzystać z kilku trików, które poprawią ergonomię i optycznie powiększą przestrzeń. W tej roli doskonale poradzą sobie chodniki — na schody, do przedpokoju lub korytarza. Ich znaczenie dla estetyki, ale też funkcjonalności jest duże.

Jakie chodniki na schody wybrać?

Z uwagi na szczególne zastosowanie tego typu dywanów, najlepiej wybierać chodniki w ciemniejszych kolorach lub odcieniach szarości. Ciemniejsze kolory sprawią, że łatwiej będzie taki chodnik utrzymać w czystości i nie będzie się tak szybko brudzić. W tym celu przy wyborze należy się również kierować długością włosia. Polecane są chodniki z krótkim, gęstym runem o podwyższonej odporności na ścieranie. Najlepiej by były one pokryte drobnymi wzorami, co ułatwi dopasowanie i estetycznie wyeksponowanie nadruku.

Rola chodników na schody

Chodniki na schody nie są elementem niezbędnym we wnętrzach. Jednak osoby, które dopiero urządziły swój nowy dom lub wyremontowały dwukondygnacyjny apartament wiedzą, że schody stanowią ogromną inwestycję na wiele lat. Mając tę świadomość, chcą należycie zatroszczyć się o stan wizualny i techniczny tego elementu wyposażenia. Schody nie tylko łączą piętra, ale pełnią też ważną rolę dekoracyjną. Pokrycie ich chodnikami może znacznie podnieść estetykę, a także ożywić zazwyczaj puste i chłodne klatki schodowe.

Jakie są inne funkcje chodników na schody?

  • Użytkownicy mogą cieszyć się wyjątkowym komfortem na co dzień — posadzki zabezpieczone dywanami lub chodnikami są znacznie cieplejsze niż płytki czy panele. Dotyczy to także schodów wewnętrznych.
  • Silnie eksploatowane schody mogą być narażone na wycieranie się. Trudno też uniknąć zakurzenia poszczególnych stopni czy ich zabrudzenia. Nawet, gdy w domu korzystasz z kapci, poruszanie się po schodach może powodować ich uszkodzenia. Zabezpieczeniem przed ścieraniem, brudzeniem się czy uszkodzeniami mechanicznymi są chodniczki.
  • Podnoszą bezpieczeństwo — nowe czy świeżo umyte i wypolerowane schody doskonale się prezentują. Jednak ich powierzchnia staje się śliska, co może prowadzić do upadków. Podgumowane chodniki, pasujące kształtem i rozmiarem do stopni, doskonale sprawdzą się jako ochraniacze, które zminimalizują ryzyko poślizgnięcia się.

Praktyczne zastosowania chodników na schody nie wykluczają ich roli dekoracyjnej. Dlatego kupując dywaniki, uwzględnij również ich design. Możesz wybrać modele gładkie lub wzorzyste, które ożywią monotonne ściany i stopnie.

Nasza oferta chodników na schody

W asortymencie sklepu 7kd.pl znajdziesz chodniki na schody oraz nakładki, które umieszcza się bezpośrednio na stopniach. Zwracamy dużą uwagę nie tylko na wygląd dywaników, ale też sposób ich mocowania. To ważne, aby nie zmieniały swojego położenia i nie zsuwały się. Polecamy mocowanie chodników z wykorzystaniem taśm i rzepów, które umożliwiają wielokrotne ściąganie i przekładanie. Popularnym sposobem są maty antypoślizgowe lub elementy podgumowane utrzymujące dywaniki w nienaruszonej pozycji.