Filtruj według

Wymiary (wybierz rozmiar)

Antypoślizgowy spód

Wycieraczki

Showing 1 - 3 of 3 results

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Wycieraczki

Wycieraczka to jeden z tych elementów, do których nie przywiązujemy zbyt dużej wagi. Ma ona jednak bardzo duże znaczenie. To właśnie z nią, jako pierwszą stykają się nasi goście. Warto zadbać by była ona nie tylko praktyczna i funkcjonalna, ale także stylowa. Idealnie dobrana wycieraczka stanie się nie tylko naszą wizytówką, ale od pierwszej chwili zachęci gości do zajrzenia w głąb mieszkania.

Wycieraczki – z jakich materiałów?

Najważniejszą funkcją wycieraczek jest utrzymanie czystości w okolicy drzwi, a więc między innymi pochłanianie wilgoci. Aby spełniała ona swoje zadanie należycie, należy wybrać wycieraczkę z odpowiedniego materiału. Niektórzy decydują się na naturalne włókna, inni wolą te sztuczne. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Jest bardzo trwała i odporna na ścieranie. Te cechy są ważne, ale jeśli nasza wycieraczka ma znajdować się na zewnątrz powinniśmy wybierać także te mrozoodporne. Wycieraczki, jak wiadomo szybko się brudzą. Należy więc je często czyścić. Niektóre możemy myć pod bieżącą wodą, inne najlepiej trzepać, a pozostałe możemy nawet odkurzać. Te wykonane z tworzyw sztucznych są bardzo łatwe w czyszczeniu. Aby wycieraczki służyły nam długo powinniśmy pamiętać o tym, by dbać o nie regularnie, szczególnie gdy na dworze panują niesprzyjające warunki.

Wycieraczki - ich rozmiary i design

Zazwyczaj rozmiar wycieraczki to kwestia indywidualna. Najczęściej spotyka się takie o wymiarach 60 cm x 40 cm, jednak lepiej wybierać te nieco większe, by nikt nie miał problemu z wyczyszczeniem butów. Sprawdzą się one także wtedy, gdy zechcemy zostawić na niej na przykład mokrą parasolkę. Duże znaczenie przy wyborze wycieraczki ma także wielkość drzwi, przed którymi je umieścimy. Wycieraczka powinna być odpowiednio proporcjonalna do drzwi, przy których się znajdzie. Powinna również pasować do nich stylem, a nawet stać się ich designerskim uzupełnieniem. Do eleganckich drzwi wejściowych warto dopasować wycieraczki o klasycznym wyglądzie. Z kolei do drzwi w stylu eklektycznym warto dobrać wycieraczki z designerskim pazurem. Można również dobierać je na zasadzie kontrastu - wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Wycieraczki drzwiowe dopasowane do stylu drzwi oraz innych akcesoriów, które się znajdują w ich pobliżu, ozdobią nasz dom i mieszkanie oraz stworzą z nimi przyjemną dla oka spójną całość.

Kształt wycieraczki

Większości z nas kształt wycieraczki kojarzy się jedynie z prostokątem. Faktycznie są one najpopularniejsze, jednak niejedyne. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się także stylowe wycieraczki z zaokrąglonymi rogami. Sprawią one, że nasz dom już od progu będzie prezentował się modnie. W dzisiejsze trendy wpisują się także napisy na wycieraczkach. Najlepiej wybierać te proste, jak „witamy”, czy „welcome”. Można jednak skusić się na nieszablonowe rozwiązania i zdecydować się na zakup wycieraczki z innymi napisami lub nawet grafiką. Warto pamiętać, by dobrać wycieraczkę do miejsca, w którym będziemy z niej korzystać. Ma to znaczenie nawet wtedy, jeśli miejsce z wycieraczką będzie zadaszone. Te umieszczone w blokach będą niszczyły się wolniej, głównie dlatego, że nie są narażone na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz, czy mróz. Wycieraczki pozwalają na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Miejmy to na uwadze, gdy je kupujemy. Zamiast kierować się klasyką wybierajmy coś oryginalnego i stylowego. Estetyka powinna odgrywać dużą rolę, niezależnie od tego, jakie aranżacje preferujemy.