Wycieraczki – praktyczny styl

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Wycieraczka to jeden z tych elementów, do których nie przywiązujemy zbyt dużej wagi. Ma ona jednak bardzo duże znaczenie. To właśnie z nią, jako pierwszą stykają się nasi goście. Warto zadbać by była ona nie tylko praktyczna i funkcjonalna, ale także stylowa.

Wycieraczki – z jakich materiałów?

Najważniejszą funkcją wycieraczek jest pochłanianie wilgoci. Aby spełniała ona swoje zadanie należycie, należy wybrać wycieraczkę z odpowiedniego materiału. Niektórzy decydują się na naturalne włókna, inni wolą te sztuczne. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Jest bardzo trwała i odporna na ścieranie. Te cechy są ważne, ale jeśli nasza wycieraczka ma znajdować się na zewnątrz powinniśmy wybierać także te mrozoodporne.

Wycieraczki, jak wiadomo szybko się brudzą. Należy więc je często czyścić. Niektóre możemy myć pod bieżącą wodą, inne najlepiej trzepać, a pozostałe możemy nawet odkurzać. Te wykonane z tworzyw sztucznych są bardzo łatwe w czyszczeniu. Aby wycieraczki służyły nam długo powinniśmy pamiętać o tym, by dbać o nie regularnie, szczególnie gdy na dworze panują niesprzyjające warunki.

Rozmiary wycieraczek

Zazwyczaj jest to kwestia indywidualna. Najczęściej spotyka się takie o wymiarach 60 cm x 40 cm, jednak lepiej wybierać te nieco większe, by nikt nie miał problemu z wyczyszczeniem butów. Sprawdzą się one także wtedy, gdy zechcemy zostawić na niej na przykład mokrą parasolkę. Duże znaczenie przy wyborze wycieraczki ma także wielkość drzwi, przed którymi je umieścimy.

Nie tylko klasyczne

Większości z nas kształt wycieraczki kojarzy się jedynie z prostokątem. Faktycznie są one najpopularniejsze, jednak nie jedyne. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się także stylowe wycieraczki z zaokrąglonymi rogami. Sprawią one, że nasz dom już od progu będzie prezentował się modnie. W dzisiejsze trendy wpisują się także napisy na wycieraczkach. Najlepiej wybierać te proste, jak „witamy”, czy „welcome”.

Warto pamiętać, by dobrać wycieraczkę do miejsca, w którym będziemy z niej korzystać. Ma to znaczenie nawet wtedy, jeśli miejsce z wycieraczką będzie zadaszone.  Te umieszczone w blokach będą niszczyły się wolniej, głównie dlatego że są narażone na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz, czy mróz.

Wycieraczki pozwalają na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Miejmy to na uwadze, gdy je kupujemy. Zamiast kierować się klasyką wybierajmy coś oryginalnego i stylowego. Estetyka powinna odgrywać dużą rolę, niezależnie od tego jakie aranżacje preferujemy.