Enzo

Showing 1 - 6 of 6 results

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Kolekcja Enzo to kolekcja dywanów niesamowicie miękkich i przyjemnych w dotyku. Dostępne w wariantach kolorystycznych: cappuccino, grafit, szary, beżowy, kremowy. Świetna propozycja dla fanów miękkich, ciepłych dywanów, które zapewniają niesamowite doznania podczas chodzenia. Modna kolorystyka w połączeniu z długim włosem sprawi, że wnętrze nabierze przytulnej atmosfery. Okażą się znakomitymi dywanami do salonu, sypialni czy też pokoju młodzieżowego.

Wyjątkowej urody dywany pluszowe i ich zalety

W sprzedaży znajduje się całe mnóstwo dywanów, które różnią się od siebie nie tylko wzorem i kolorem, ale również materiałem, z jakiego są wykonane. Wśród tej różnorodności i niezliczonej liczby propozycji, znajdziemy dywany pluszowe, które charakteryzują się wyjątkową miękkością, co sprawia, że są bardzo przyjazne ciału i miłe w dotyku. Jednym słowem wręcz zachęcają do tego, żeby na nich wypoczywać. W przypadku dzieci, stanowią doskonałe miejsce do zabaw. Z jakiego materiału produkowane są dywany pluszowe i skąd ich nazwa? Otóż dywany pluszowe swoją nazwę zawdzięczają między innymi temu, że powstają takich samych tkanin, co przytulanki dla dzieci w postaci misiów i innych milusińskich zabawek. Bardzo często możemy spotkać się z dywanami pluszowymi, które utkane zostały z materiału syntetycznego, jakim jest poliester. Do jego największych zalet należy zaliczyć miękkość, walory estetyczne w postaci mienienia się włókien oraz trwałość. Bowiem dywany te są odporne na zniszczenia, doskonale się sprawują w trakcie użytkowania i nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Czyszczenie dywanów z pluszu

Jeżeli zależy nam na tym, żeby dywany pluszowe nieustannie cieszyły wzrok i mimo upływu czasu wyglądały tak, jakbyśmy dopiero co je kupili, ważne jest ich regularne czyszczenie. Podstawą jest odkurzanie. Z uwagi na to, że dywany pluszowe posiadają różnej długości włosie, to najlepiej będzie się sprawdzała zastosowanie specjalnej szczotki do odkurzacza, która zapewnia dokładne zbieranie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń nagromadzonych między włóknami, w tym kurz. Dla osiągnięcia jak najlepszego efektu, zaleca się odkurzanie z maksymalną siłą ssącą. Ponadto przy długim włosiu, powinniśmy odkurzać we wszystkich kierunkach. Wówczas dywan będzie nieskazitelnie czysty. Raz na kilka miesięcy dobrą praktyką będzie wytrzepanie dywanu na dworze. A co z praniem? Można czyścić dywany pluszowe na mokro, ale musimy uważać, żeby ich nie przemoczyć, ponieważ nadmierna wilgoć może przynieść niepożądane skutki. Wyjątek stanowią dywaniki pluszowe łazienkowe, które są produkowane w taki sposób, żeby były odporne na działanie wody. Takie dywany można nawet prać w pralce w temperaturze 30 stopni.