Filtruj według

Wymiary (wybierz rozmiar)

Średnica

Antypoślizgowy spód

Kształt

Możliwość prania w pralce w 30°

Dywany do sypialni

Showing 1 - 12 of 316 results

Pokazano 1-12 z 316 pozycji

Aktywne filtry

Sypialnia to miejsce absolutnie wyjątkowe. Odpoczywamy w nim, odcinamy się od codzienności. Jednym słowem jest naszym azylem. Już na etapie planowania wystroju warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Sypialnia powinna być przytulna i ciepła. Efekt ten można osiągnąć z pomocą wielu elementów wystroju. Jednym z nich jest dywan.

Wiele zalet

Niektórzy uważają, że dywany znacznie utrudniają sprzątanie oraz gromadzą kurz. Jednak mimo tego mają one wiele zalet, które warto wykorzystać urządzając sypialnie. Wybierając odpowiedni dywan do sypialni mamy szanse sprawić by wnętrze się ociepliło. Jest on doskonałym uzupełnieniem całości aranżacji i może nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. W związku z tym, że w sypialni bardzo często zdarza się nam chodzić bez obuwia, dywan będzie stanowił idealną ochronę od chłodnej podłogi. Docenimy to szczególnie o poranku, wstając z łóżka.

Dywany do sypialni, różne typy

Obecnie najbardziej popularny jest dywan typu shaggy. Dzięki temu, że ma długie i niezwykle miękkie runo, stąpanie po nim będzie komfortowe. Ten rodzaj dywanu do sypialni jest idealny do sypialni, niezależnie od tego czy wybierzmy większy pod całe łóżko, czy dwa mniejsze po obydwu jego stronach. Jeśli wolimy klasykę możemy wybrać łatwe w czyszczeniu i przyjemne w dotyku dywany z tak zwanego PP Heat Set.

Najważniejsze cechy

Dobrze dobrany dywan do sypialni to inwestycja na lata. Powinien być gruby i miękki. Dobrze jesy dowiedzieć się wcześniej, w jaki sposób prawidłowo go czyścić, by przypadkiem nie uległ zniszczeniu. W przypadku sypialni dywan najczęściej stanowi element dekoracyjny. Rzadko wybiera się taki, który zakrywa całą podłogę. Kwestia jego kolorystyki jest dowolna. Możemy znaleźć różne odcienie i wzory dywanów do sypialni. Warto dobrać je pod kolor ścian i mebli, użyć ich do przełamania i postawić na bardziej wyrazisty kolor. Duże znaczenie w tym przypadku ma także kolorystyka podłogi. Gdy mamy ciemne panele, jasny dywan sprawi, że pokój będzie optycznie większy. Nie zapominajmy także, że sypialnia powinna kojarzyć się nam raczej ze spokojem, dlatego roztropnie wybieramy wszystkie jej elementy. Przykładowo nowoczesny dywan będzie idealny do minimalistycznego wystroju, z kolei jeśli marzymy o sypialni w stylu retro spokojnie możemy wybrać ten bardziej wzorzysty. Nie należy jednak mieszać stylów, by całość wyglądała spójnie.

Dywan do sypialni pozwala podzielić ją na strefy. Większy umieszczamy pod łóżkiem, zaś mniejszy na przykład przy toaletce. Wszystko zależy od tego jak zaprojektowana jest sypialnia.