Dywany do sypialni

Showing 1 - 12 of 266 results

Pokazano 1-12 z 266 pozycji

Aktywne filtry

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem, które służyć ma odpoczynkowi i regeneracji organizmu podczas snu, i w którym odcinamy się od codzienności. Odpowiednio dobrany dywan do sypialni pomoże stworzyć optymalny poziom komfortu w tym wnętrzu, abyśmy mogli odciąć się od codziennych problemów. Wystrój tego pokoju powinien być przytulny i ciepły, a efekt ten uzyskamy przez odpowiedni dobór dodatków, jak zasłony, poduszki i dywany.

Wiele zalet

Niektórzy uważają, że dywany znacznie utrudniają sprzątanie oraz gromadzą kurz. Jednak mimo tego mają one wiele zalet, które warto wykorzystać urządzając sypialnie. Wybierając odpowiedni dywan do sypialni, mamy szanse sprawić by wnętrze się ociepliło. Jest on doskonałym uzupełnieniem całości aranżacji i może nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. W związku z tym, że w sypialni bardzo często zdarza się nam chodzić bez obuwia, dywan będzie stanowił idealną ochronę od chłodnej podłogi. Docenimy to szczególnie o poranku, wstając z łóżka.

Dywany do sypialni, różne typy

Obecnie najbardziej popularny jest dywan typu shaggy. Dzięki temu, że ma długie i niezwykle miękkie runo, stąpanie po nim będzie komfortowe. Ten rodzaj dywanu do sypialni jest idealny do sypialni, niezależnie od tego czy wybierzmy większy pod całe łóżko, czy dwa mniejsze po obydwu jego stronach. Jeśli wolimy klasykę możemy wybrać łatwe w czyszczeniu i przyjemne w dotyku dywany z tak zwanego PP Heat Set.

Najważniejsze cechy

Dobrze dobrany dywan do sypialni to inwestycja na lata. Powinien być gruby i miękki. Dobrze jest dowiedzieć się wcześniej, w jaki sposób prawidłowo go czyścić, by przypadkiem nie uległ zniszczeniu. W przypadku sypialni dywan najczęściej stanowi element dekoracyjny. Rzadko wybiera się taki, który zakrywa całą podłogę. Kwestia jego kolorystyki jest dowolna. Możemy znaleźć różne odcienie i wzory dywanów do sypialni. Warto dobrać je pod kolor ścian i mebli, użyć ich do przełamania i postawić na bardziej wyrazisty kolor. Duże znaczenie w tym przypadku ma także kolorystyka podłogi. Gdy mamy ciemne panele, jasny dywan sprawi, że pokój będzie optycznie większy. Nie zapominajmy także, że sypialnia powinna kojarzyć się nam raczej ze spokojem, dlatego roztropnie wybieramy wszystkie jej elementy. Przykładowo nowoczesny dywan będzie idealny do minimalistycznego wystroju, z kolei jeśli marzymy o sypialni w stylu retro spokojnie możemy wybrać ten bardziej wzorzysty. Nie należy jednak mieszać stylów, by całość wyglądała spójnie.

Dywan do sypialni pozwala podzielić ją na strefy. Większy umieszczamy pod łóżkiem, zaś mniejszy na przykład przy toaletce. Wszystko zależy od tego jak zaprojektowana jest sypialnia. 

Duży, czy mały dywan do sypialni?

Wielkość dywanu, na który ostatecznie się zdecydujemy zależeć będzie od kilku czynników. Przede wszystkim znaczenie ma wielkość samego pomieszczenia – pamiętajmy, aby dywany do sypialni zajmowały raczej jej centralną część. Innym czynnikiem decydującym o wielkości dodatku będzie nasz gust oraz możliwości finansowe.

Zależnie od potrzeb, można zaopatrzyć się w jeden lub dwa dywaniki przy łóżku do sypialni. Jeśli sypialnię zamieszkujemy sami, bądź druga osoba nie potrzebuje takiego dodatku, w zupełności wystarczy jeden mniejszy, który przede wszystkim nam umili poranne wstawanie.      

Jaki dywanik sypialniany wybrać?

Poza kwestią oczywistą, jaką jest kolor i wzór, warto się zastanowić jeszcze nad innymi parametrami dywanu do sypialni: 

  • stopień przewodnictwa cieplnego – kwestia istotna w przypadku pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym, dywan nie powinien blokować przepływu ciepła, a więc stopień ten powinien być jak najwyższy;
  • antypoślizgowość – jeśli nasz dywan lub dywanik sypialniany będzie częściowo przyduszony nogami łóżka, wówczas opcja antypoślizgowa jest zbędna, przydaje się natomiast gdy z pokoju korzystają osoby mające trudności w poruszaniu się;
  • długość runa – miękki dywan do sypialni z długim runem powinien być częściej odkurzany, poza tym taki dywan może utrudniać poruszanie się po nim osobom, które mają z tym problem.                                                                                       

Dywany dla każdego

W sklepie 7 Królestw Dywanów wybiorą Państwo duże, średnie i małe dywany do sypialni, prostokątne i owalne, zarówno z długim, jak i krótkim runem, a wszystkie modele dostępne są w wielu rozmiarach oraz z pięknymi wzorami tradycyjnymi, awangardowymi, wielokolorowymi oraz monochromatycznymi, tak aby każdy mógł sobie pozwolić na trochę luksusu w domu.