Dywany klasyczne

Showing 1 - 12 of 121 results

Pokazano 1-12 z 121 pozycji

Aktywne filtry

Dywan tradycyjny, czyli nieśmiertelna klasyka

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Zasada ta dotyczy także dywanów. Te tradycyjne towarzyszą nam od lat. Od pewnego czasu pełnią one jednak nie tylko rolę czysto praktyczną, ale także są uzupełnieniem wnętrza. Klasyczne dywany w zależności od formy ubogacają mieszkania, lub wręcz przeciwnie sprawiają, że staje się ono spokojniejsze i bardziej przytulne.

Do tzw. klasycznych dywanów, zaliczamy przede wszystkim te, które czerpią ze starych, oryginalnych dywanów perskich, więc na krawędziach są ozdobione misternym wzorem w ramce, a w centrum znajduje się większy główny motyw. Co ciekawe, współczesny dywan tradycyjny może być nie tylko prostokątny, ale również owalny, a nowe technologie pozwalają na uzyskanie niezwykłych kolorów runa. Samo runo w większości wykonane jest z włókien syntetycznych i ma niezwykłe właściwości, dzięki którym Twój dywan tradycyjny stanie się wytrzymały i będzie Ci służyć przez długie lata.

Dywany klasyczne, ciągle w formie

Dobrze dobrany dywan potrafi sprawić, że wnętrze nabiera zupełnie innego charakteru. Niezależnie od tego, czy urządzamy mieszkanie w stylu nowoczesnym, czy stawiamy na vintage - dywan klasyczny sprawdzi się idealnie. Będzie dobrze prezentował się zarówno z drewnianymi elementami, jak i bardziej nowoczesnymi tworzywami. Dzięki mnogości kolorów i wzorów szybko zaspokoimy swoje potrzeby.

Zupełna odmiana

Co zrobić żeby dodać wnętrzu nieco ciepła? Jak zmienić wystrój jednym, niewielkim ruchem? Odpowiedzią na te pytania są dywany klasyczne. Pozwalają one zaaranżować wnętrze i w jedną chwilę całkowicie je zmienić. Przykładowo decydując się na klasyczny dywan w geometryczne wzory nadamy mieszkaniu klasy i szyku, z kolei te akrylowe będą wyglądały luksusowo i wyjątkowo. Dzięki wysokiej jakości włóknom sztucznym dywan bardzo łatwo się czyści. Nie ulega także zniszczeniom, co jest szczególnie ważne, jeśli dywan znajduje się w salonie i często po nim chodzimy.

Dywany klasyczne będą idealne dla wszystkich, którzy szukają sprawdzonych rozwiązań. Producenci bowiem wykorzystują przy ich projektowaniu stonowane kolory oraz standardowe wymiary. Dzięki temu będą one pasować zarówno do eleganckiego gabinetu jak i jadalni. Prostota dywanów klasycznych sprawi, że każde pomieszczenie będzie niezwykle przytulne.

Jak wybrać?

Dobór odpowiedniego dywanu klasycznego to kwestia całkowicie indywidualna. Jeśli zależy nam na swoistym ożywieniu pomieszczenia postawmy na ciemniejsze kolory lub bogate wzory, z kolei gdy chcemy żeby dany pokój był przytulny zdecydujmy się na łagodniejsze barwy. Dywany klasyczne, w odróżnieniu od tych nowoczesnych nie posiadają wzorów krajobrazowych. Wykorzystuje się raczej geometrię lub styl orientalny. Z pewnością w nieco starszych mieszkaniach niejednokrotnie mieliśmy okazję spotkać się właśnie z takim dywanem.

Dywan to najczęściej inwestycja na dłuższy czas. Zastanówmy się co najlepiej sprawdzi się w naszym wnętrzu i porównajmy kilka różnych wzorów i odcieni. Co ważne decydując się właśnie na dywan klasyczny możemy mieć pewność, że nasz wystrój będzie ponadczasowy i stylowy niezależnie od panujących obecnie trendów.