Dywany do prania w pralce

Showing 1 - 12 of 124 results

Pokazano 1-12 z 124 pozycji

Aktywne filtry

Dywany to fantastyczny element dekoracyjny, który dopełnia każde wnętrze oraz nadaje mu przytulności. Jeśli marzy Ci się dywan, ale obawiasz się, że Twój ukochany czworonóg będzie go nadmiernie brudził - bez obaw. Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będą dywany do prania w pralce. Przy ich wybieraniu warto kierować się tymi samymi kryteriami, co przy szukaniu zwykłego dywanu, czyli jakością wykonania i walorami estetycznymi. Jednocześnie jednak należy zwracać uwagę na wysokość runa, przędzę, z której dywan został wykonany jego spód oraz sposób prania w pralce (temperatura). Nasze dywany do prania w pralce należy prać w maksymalnie 30 stopniowej temperaturze, na najmniejszych obrotach wirowania. Dywany te nie odkształcą się, ani nie odbarwią.

Dywany do prania

Dywany nie należą do najtańszych dodatków, zwłaszcza te sporych rozmiarów oraz wykonane z drogich materiałów, jak wełna, dlatego też staramy się o nie dbać, aby długo służyły w doskonałym stanie. Efekt ten uzyskać można poprzez regularne czyszczenie dopasowane do danego modelu. I choć w dziale tym znajdują się dywany, które można prać w pralce to nie koniecznie oznacza to, że możemy nadużywać tej opcji. Do pralki najlepiej wrzucać całkowicie zabrudzony dywan, a w międzyczasie można go czyścić innymi metodami:

  • pranie na mokro – oznacza, że gruby lub cienki dywan do prania nacieramy pianą, nie zaś całkowicie moczymy w wodzie ze środkiem piorącym; tworzymy pianę z detergentu zmieszanego z wodą, którą następnie wcieramy w zabrudzone runo, aż do czystości, po czym zostawiamy dywan do wyschnięcia;
  • pranie na sucho – polega na posypaniu dywanu specjalnym proszkiem, który wchłonie zabrudzenia, a po upłynięciu określonego czasu wciągamy go odkurzaczem.

Zanim przystąpimy do jakiegokolwiek czyszczenia naszego dywanu dowolnym preparatem, należy sprawdzić, czy nadaje się on do danego materiału. Zawsze warto zrobić najpierw małą próbę choćby na lewej stronie, by upewnić się, że nie odbarwimy włókien, ani nie „wypalimy” dziury.

Domowe sposoby na dywan do prania

Dywan dla dzieci do prania w pralce jest doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli nasza pociecha bywa bardzo „twórcza”. Okruszki jedzenia, rozlane napoje, zabrudzenia po różnego rodzaju pracach plastycznych i zabawach ze znajomymi potrafią być trudne do usunięcia oraz mogą przyczynić się do zwabienia owadów. Pranie pozwoli rozwiązać ten problem.

Gotowe środki chemiczne do czyszczenia dywanów, których nie da się usunąć całkowicie – zwłaszcza proszki do prania na sucho – mogą być drażniące dla alergików i osób wrażliwych, dlatego warto czasami zastosować domowe, bardziej ekologiczne sposoby czyszczenia, jak:

  • soda oczyszczona – rozpuszczona w ciepłej wodzie usunie prawie wszystkie plamy;
  • ocet połączony z płynem do naczyń – usuwa plamy równie doskonale jak soda;
  • woda z amoniakiem – tą mieszanką pozbędziemy się tłustych plam po posiłkach;
  • ciepłe żelazko i bibuła – tymi narzędziami usuniemy rozlany wosk ze świeczki;
  • sól – rozsypana i lekko spryskana wodą pomoże usunąć plamę z wina;
  • woda utleniona – usunie plamy z krwi.

Należy pamiętać, iż główną zasadą w skutecznym usuwaniu plam jest natychmiastowe działanie. Im wcześniej zaczniemy używać odpowiedniej metody czyszczenia, tym większe szanse na całkowite wywabienie plamy.

Pranie w pralce – zrób to dobrze

Odpowiednio mały i cienki dywan do prania w pralce można wyczyścić kilka razy w roku. Należy zadbać nie tylko o sam dywan, ale też o pralkę, gdyż przesadnie obładowana wsadem może się zniszczyć.

Dywan, który można prać w pralce należy najpierw dobrze odkurzyć z obu stron, następnie złożyć w kostkę, włożyć do pralki i włączyć odpowiedni program. Istotne będzie suszenie takiego dywanu – musi się to odbywać w przewiewnym miejscu z wyłączeniem drewnianej podłogi.

Szeroka gama wzorów, kolorów oraz rozmiarów ułatwi Ci dobranie tego idealnego dywanu do danego pomieszczenia. Niezależnie czy wnętrze utrzymane zostało w stylu klasycznym, nowoczesnym, glamour czy w stylu loftowym - każdy znajdzie dywan, jaki go interesuje.

Pamiętajmy, że dom bez zwierząt jest smutny, a dom bez dywanów o wiele mniej przytulny.