Dywany dziecięce

Showing 1 - 12 of 86 results

Pokazano 1-12 z 86 pozycji

Aktywne filtry

Dywan dziecięcy Mondo 20 - kosmos - wielokolorowy

Dywan spełnia wymagania higieniczne oraz nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, co potwierdza Certyfikat Zgodności Nr 455/AC 017.

Cena 499,00 zł
Wymiary (wybierz rozmiar)

Dywan dziecięcy Mondo 21 - wielokolorowy

Dywan spełnia wymagania higieniczne oraz nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, co potwierdza Certyfikat Zgodności Nr 455/AC 017.

Cena 179,00 zł
Wymiary (wybierz rozmiar)

Dywaniki dziecięce – radość użytkowania

Urządzenie pokoju dziecięcego bywa nie lada wyzwaniem. Trzeba zadbać o to, aby pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, ale i w pełni bezpieczne. Warto tutaj postawić na żywe kolory. W tym przypadku sprawdzą się wielobarwne dywany z niesamowitymi postaciami.Już dwuletnie dzieci mają swoje ulubione zwierzątka lub bohaterów z kreskówek, a więc wybierając dywan dziecięcy możemy wziąć pod uwagę pierwsze upodobania naszych pociech. Można znaleźć tutaj lamy, motylki, kwiaty, żyrafy i wiele innych motywów, które zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Żywe i bogate kolory naszych dywanów, wniosą sporo radości do każdego pokoiku dziecięcego oraz będą idealnym miejscem do zabawy.

Warto pamiętać, że dywan dla dzieci, zwłaszcza tych młodszych, czyli do 8-9 roku życia, nie musi być duży. Wystarczy, że zajmie on centralną część podłogi w pokoju, w którym dzieci spędzają większość czasu na zabawie. Duży wybór wzorów, kolorów i rozmiarów pozwala dopasować dywan do każdej aranżacji.

Jak wybrać dywany dla dzieci?

Każdy rodzic wie, że dzieci uwielbiają bawić się na podłodze. Układają klocki, kolorują, urządzają sobie wyścigi. Warto więc pomyśleć jak uchronić malucha przed zimnem gołej podłogi. Dywan będzie do tego idealny. Najlepiej, by zajmował centralną część podłogi w pokoju. Możemy także położyć go niemal w całym pomieszczeniu (unikając miejsca pod meblami). Kształt nie ma dużego znaczenia i zależy od tego gdzie dokładnie chcemy go położyć. Jeśli dywan dla dzieci ma znajdować się w całym pokoju lepiej wybrać prostokątny. Jest praktyczniejszy i z pewnością stabilniejszy od okrągłego, małego chodniczka. Niewielkie dywany mogą się ślizgać, a przez to być niebezpieczne podczas niektórych zabaw. Dywan powinien być bardzo miękki. Dziecko ma czuć się komfortowo, chodząc po nim bez butów lub nawet gdy się na nim położy. Ostatnia, choć niemniej ważna kwestia dotyczy utrzymania dywanu w czystości. Niestety dywany dla dzieci mogą szybko się brudzić. Nawet jeśli dbamy o to, by pociecha nie jadła i nie piła w swoim pokoju, podczas zabawy mogą zdarzyć się różne niespodziewane sytuacje. Dobrej jakości dywan powinien pozwolić na szybkie usunięcie z niego plam, czym charakteryzują się głównie modele z krótkim włosiem.

Dla alergików

Wbrew obiegowej opinii dzieci z alergią również mogą cieszyć się dywanem w swoim pokoju. Najlepiej wybierać te z tworzyw sztucznych z krótkim runem. Są odporne na grzyby i wchłanianie wilgoci oraz nie przyciągają kurzu. Do tego są trwałe, co ma znaczenie przy starszym dziecku. Nie będą tak miękkie jak wełniane dywany dla dzieci, czy te typu Shaggy, ale górują nad nimi funkcjonalnością. Tak zwany uszlachetniony polipropylen jest bardzo często wykorzystywanym tworzywem, które sprawdzi się idealnie w dziecięcym pokoju.

Przed podjęciem decyzji

Oprócz wymienionych cech dywan dla dzieci powinien wyróżniać się jeszcze jednym - musi pobudzać wyobraźnię dziecka. W tym wypadku nie zawsze musimy kierować się idealnym dopasowaniem go do wystroju wnętrza.

Zastanówmy się, z czego nasza pociecha będzie bardziej zadowolona: z kolorowych dinozaurów, pięknych kwiatów, czy mapy z różnymi pojazdami? Dzieci spędzają w swoich pokojach bardzo dużo czasu, więc muszą czuć się w nich komfortowo. Jeśli nasza pociecha jest już nieco starsza wybór dywanu możemy z nią skonsultować.

Praktyczne i bezpieczne dywaniki dla dzieci

W czasie wybierania dywanu do pokoju dziecka - niemowlaka, dziecka do drugiego roku życia, wybrany motyw ma mniejsze znaczenie. Dzięki temu świetnie sprawdzi się również dywan jednokolorowy, który będzie ozdobą bardziej dla rodziców niż dla dziecka.

Na co jeszcze można zwrócić uwagę w czasie kupowania dywanu do pokoju dziecięcego? Długość runa – najlepiej, aby było jak najkrótsze. Dywany z długim włosiem typu Shaggy trudniej jest utrzymać w nienagannej czystości. Poza tym długie włosie może przeszkadzać podczas nauki chodzenia. Dywany dziecięce powinny mieć odpowiednie atesty gwarantujące bezpieczeństwo. Najlepszym wyborem do pokoju naszej pociechy będą antyalergiczne dywaniki dziecięce z krótkim włosiem.

Kształty i kolory

Prostokąt jest jednym z najpopularniejszych kształtów dywanu - klasyczny dobrze wpasowujący się w każdy wystrój. Szukając ładnego dywanu do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na okrągłe dywany dla dzieci - urocze i praktyczne. Duży wybór rozmiarów i kolorów pozwala wybrać odpowiedni dywan do każdego pokoju dziecięcego. Poza tym dywany dla dzieci okrągłe to idealne rozwiązanie na dekorację do kącika zabaw w salonie lub wygodne miejsce do oglądania kreskówek.

Dywany dla dzieci stały się nie tylko elementem dekoracyjnym i zabezpieczającym przed chłodem od podłogi, ale również edukacyjnym. Do wyboru są dywaniki dla dzieci z literkami, cyferkami lub innymi elementami wspierającymi rozwój maluchów, a ładny i praktyczny dywan uatrakcyjni pokój dziecięcy.