Dywaniki do pokoju dziecięcego

Showing 1 - 12 of 84 results

Pokazano 1-12 z 84 pozycji

Aktywne filtry

Rodzice, którzy urządzają pokój dziecięcy, troszczą się nie tylko o jego wygląd. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo podczas zabawy, nauki czy odpoczynku. Gwarantują je wysokiej jakości dodatki i dekoracje, w tym dywaniki do pokoju dziecięcego. Osoby, które obawiają się, że chodniczki będą kumulowały roztocza i potęgowały reakcje alergiczne u małych mieszkańców, mogą być spokojni. Nowoczesne dywany z polipropylenem, które spełniają wysokie normy jakościowe, produkowane są z wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych. Najlepiej, jeśli mają krótkie runo. Nie tylko nie akumulują one zanieczyszczeń, ale przede wszystkim są łatwe w wywabianiu plam. A takie w pokoju dziecka mogą pojawiać się wyjątkowo często. Przyklejona plastelina, wylane farby, rozlane soczki to efekty uboczne radosnej, dziecięcej twórczości.

Jeśli Twoja pociecha nie ma skłonności do alergii, na pewno zachwycą ją miękkie dywany z długim włosiem typu shaggy. Inną opcją są wysokogatunkowe chodniki wełniane, polecane zwłaszcza przy maluszkach.

Po co dziecku dywanik?

Choć nie jest latający, to jednak jego obecność w pokoju dziecka może sprzyjać rozwojowi kreatywności. Najmłodsi do swoich improwizowanych zabaw wykorzystują rozmaite akcesoria i przedmioty codziennego użytku. I tak dywan może stać się wojskową bazą, bezludną wyspą, łódką lub innym zaczarowanym miejscem. Dywaniki do pokoju dziecięcego mają też szereg innych właściwości:

  • Izolują przed chłodem. Dzieci uwielbiają biegać boso. Rezygnacja z kapci w domu to nie tylko komfort, ale często zalecenie lekarza czy fizjoterapeuty. Kiedy najmłodszych członków rodziny trudno przekonać do noszenia obuwia zamiennego, tym bardziej warto kupić do ich pokoju dywan. Ochroni on stopy przed zmarznięciem, a także będzie przyjemny w dotyku tuż po wstaniu rano z łóżka.
  • Amortyzują skoki i upadki. Każdy rodzic wie, że zabawy w pokoju dziecięcym czasem wymykają się spod kontroli. Kiedy to pomieszczenie pełni nie tylko rolę sypialni, ale też sali ćwiczeń i akrobacji, zakup dywanu jest obowiązkowy. Miękki i puszysty o optymalnej grubości runa sprawi, że nawet upadki będą mniej bolesne.
  • Są wygodnym i miękkim miejscem do zabaw. Życie większości dzieci, a zarazem ich rodziców toczy się na podłodze. Tu powstają budowle z klocków, tory samochodowe, domki dla lalek. Dlatego, aby czas spędzony na zabawie był przyjemny, warto całą powierzchnię podłogi pokryć dywanem.
  • Dekorują wnętrze. Trudno odmówić dywanikom do pokojów dziecięcych estetyki. Większość z nich utrzymana jest w pastelowych barwach, które tworzą przytulną atmosferę. Zupełnie inną kategorią są bajkowe dywany przedstawiające wesołe obrazki, zwierzęta, rośliny, bohaterów z bajek. Jeśli chcesz stworzyć w pokoju magiczny klimat, wybierz jeden z nich.

Nasza oferta dywaników do pokojów dziecięcych

W naszej ofercie znajdziesz kolorowe dywaniki do pokojów dziecięcych. Trwałe, piękne, ciepłe, a zarazem bezpieczne. Dzięki matom antypoślizgowym i elementom podgumowanym będą służyć niemowlakom, starszakom i nastolatkom. Zapraszamy do 7kd.pl!