Dywany dla dzieci – magia koloru

Showing 1 - 12 of 106 results

Pokazano 1-12 z 106 pozycji

Aktywne filtry

Urządzenie pokoju dziecięcego jest nie lada wyzwaniem. Trzeba zadbać o to, aby pomieszczenie było funkcjonalne, ale także w pełni bezpieczne. Warto postawić na żywe kolory. W tym przypadku sprawdzą się wielobarwne dywany z niesamowitymi postaciami.

Jak wybrać dywany dla dzieci?

Każdy rodzic wie, że dzieci uwielbiają bawić się na podłodze. Układają klocki, kolorują, urządzają sobie wyścigi. Warto wiec pomyśleć jak uchronić malucha przed zimnem. Do tego może posłużyć dywan. Najlepiej, by zajmował on centralną część pokoju. Możemy oczywiście położyć go niemal w całym pomieszczeniu (unikając miejsca pod meblami). Kształt nie ma dużego znaczenia i zależy od tego gdzie dokładnie chcemy go umieścić. Jeśli dywan dla dzieci ma znajdować się w całym pokoju lepiej wybrać ten prostokątny. Jest on bardziej praktyczny i z pewnością stabilniejszy od okrągłego, małego chodniczka. Niewielkie dywany mogą się ślizgać, a przez to być niebezpieczne podczas niektórych zabaw. Dywan musi także być bardzo miękki. Dziecko ma czuć się komfortowo, gdy chodzi po nim bez butów, lub nawet gdy się na nim położy. Ostatnia, choć niemniej ważna kwestia dotyczy utrzymania go w czystości. Niestety dywany dla dzieci mogą szybko ulegać zabrudzeniom. Nawet jeśli dbamy o to, by pociecha nie jadła i nie piła w swoim pokoju, mogą zdarzyć się pewne wypadki. Wtedy nie możemy mieć problemów z szybkim usunięciem plamy. Dywany z krótkim włosiem wyczyścimy szybko i skutecznie.

Dla alergików

Wbrew obiegowej opinii dzieci z alergią mogą mieć w swoim pokoju dywany. Najlepiej wybierać te z tworzyw sztucznych z krótkim runem. Są one wysoce odporne na grzyby i wilgoć, a także nie przyciągają kurzu. Do tego są niezwykle trwałe, co ma znaczenie przy starszym dziecku. Oczywiście nie będą tak miękkie jak dywany dla dzieci wełniane, czy te typy shaggy, ale górują nad nimi funkcjonalnością. Tak zwany uszlachetniony poplipropylen jest bardzo często wykorzystywanym tworzywem sprawdzi się idealnie w dziecięcym pokoju.

Przed podjęciem decyzji

Oprócz już wymienionych cech dywan dla dzieci powinien wyróżniać się jeszcze jednym. Musi skutecznie pobudzać wyobraźnię dziecka. W tym wypadku nie zawsze musimy kierować się tym, by idealnie pasował do aranżacji wnętrza. Zastanówmy się z czego nasza pociecha będzie najbardziej zadowolona. Z kolorowych dinozaurów, pięknych kwiatów, a może mapy z różnymi pojazdami? Dzieci spędzają w swoich pokojach bardzo dużo czasu, muszą czuć się w nich komfortowo. Jeśli nasza pociecha jest już nieco starsza wybór dywanu możemy z nią skonsultować.