Dywany do łazienki

Showing 1 - 12 of 90 results

Pokazano 1-12 z 90 pozycji

Aktywne filtry

Komfort w łazience jest kwestią podstawową. Gdy po męczącym dniu, w końcu znajdujemy chwilę na relaksującą kąpiel nie chcemy by cokolwiek zakłóciło nam tę chwilę. Dotyczy to także zimnych płytek, których dotykają nasze stopy zaraz po wyjściu z wanny lub spod prysznica. To mało przyjemne uczucie szybko rujnuje całe odprężenie. Rozwiązaniem tego problemu są dywany.

Funkcjonalne dywany do łazienki

Nie wszystkim to pomieszczenie kojarzy się z miękkim i estetycznym dywanem. Pierwsza myśl odnosząca się do tej kwestii to niezbyt ładne dywany gumowe lub piankowe. Szczęśliwie odchodzą one powoli do przeszłości.

Dobrze dobrany materiał

W łazience jest duża wilgoć dlatego lepiej zrezygnować z naturalnych włókien. W końcu mogą pojawić się w nich grzyby lub pleśń. Wcześniej wymienione dywany gumowe lub piankowe, także mogą się nie sprawdzić. Pierwszy rodzaj spełnia swoją rolę użytkową jednak nie jest zbyt przyjemny dla stóp. Z kolei ten piankowy szybko się niszczy. Najlepiej sprawdzi się więc dywan do łazienki z włókien sztucznych. Łatwo się go czyści. Do tego jest niezwykle trwały.

Kształt ma znaczenie

Każda łazienka jest inna. Warto wiedzieć jak dobrać do niej dywanik. Jest jednak jedna zasada, która pasuje do każdej nowoczesnej łazienki. Należy absolutnie unikać niegdyś modnych zestawów złożonych z trzech dywanów: na podłogę przy wannie, przy sedesie i oczywiście najmniejszego na sedes. Takie połączenie nie powinno pojawić się już w żadnym tego typu pomieszczeniu.

Jak więc dobrać odpowiedni kształt? Do łazienki na planie kwadratu dobry będzie dywanik okrągły, z kolei w bardziej podłużnej lepiej sprawdzi się prostokątny. Dobierajmy także rozmiar do wymiarów pomieszczenia. W większym mamy szersze pole do popisu. Dywan do łazienki może sięgać od wanny aż do toaletki z lustrem, dzięki temu przez cały pobyt w łazience będziemy czuli się bardzo komfortowo. Dywan do łazienki powinien być tak dobrany, by nie przeszkadzał przy ustawianiu wyposażenia, nie może się także podwijać. Zanim więc podejmiemy decyzję dokładnie sprawdźmy na ile możemy sobie pozwolić i wybierajmy dywany antypoślizgowe, które będą dużo bezpieczniejsze.

Kwestie kolorystyczne

Tak naprawdę kolor zależy od naszych preferencji oraz aranżacji wnętrza. W niewielkich łazienkach najlepiej wybierać tonacje jasne, wtedy pomieszczenie optycznie się nie zmniejszy. Oczywiście jeśli mamy ochotę na większe szaleństwo, a metraż nam na to pozwala możemy wybrać dywan do łazienki kontrastujący z resztą wyposażenia. Warto również zastanowić się nad wzorem. Decydując się na dywan ze sztucznych włókien mamy ogromne możliwości wyboru i na pewno bez problemu dobierzemy coś, co spełni nasze wymagania.