Czy tanie dywany są złe?

   05/23/2018 13:28:49    0 Komentarzy
Czy tanie dywany są złe?

Ile było takich sytuacji, w których kupiliśmy coś ze względu na niską cenę, a potem narzekaliśmy na słabą jakość, wadliwość, niespełnianie określonych funkcji? Najprawdopodobniej każdy z nas kiedyś tego doświadczył. Nic więc dziwnego, że czasami sceptycznie podchodzimy do tanich produktów, które kojarzą nam się z czymś drogim. Tak właśnie może być w przypadku dywanów.

NATURALNE, A SYNTETYCZNE

Dla wielu z nas zakup dywanu jest równoznaczny z wydaniem kwoty rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu setek złotych, gdyż tylko to jest gwarancją, że ozdoba będzie nam służyła przez lata. Owszem, są takie dywany. Mowa tutaj o wyrobach z materiałów naturalnych, takich jak wełna czy jedwab, które są robione ręcznie, a także o znanych wielu dywanach orientalnych z wyszukanymi wzorami, niepowtarzalnych i wyjątkowych. Jednak takie wykładziny nie zawsze będą pasować do każdego pomieszczenia i stylu, niekoniecznie będą odpowiednie dla osób zmagających się z alergiami. W takich sytuacjach pozostają nam do wyboru dywany syntetyczne. Zdecydowanie tańsze, za kilkadziesiąt złotych. Czy to oznacza, że takie wyroby są gorsze jakościowo i po kilku miesiącach będą bezużyteczne? Jasne, że nie! Tanie dywany nie muszą być złe. Wręcz przeciwnie, wykładziny syntetyczne czasami mogą zaoferować więcej niż te z materiałów naturalnych.

Dywany syntetyczne, w zależności od rozmiaru i tworzywa, można kupić za naprawdę niewiele, jednak niewysoka cena absolutnie nie przekłada się na niską jakość. Czasami takie wyroby to jedyne dobre rozwiązanie, ponieważ nie zaleca się zakupu dywanu wełnianego dla osób, które cierpią na alergię. Dlaczego? Nowy, dobrej jakości dywan z wełny potrafi pylić nawet przez kilka miesięcy, w zależności od tego, jak często go odkurzamy, jest to proces naturalny. Co więcej, wykładzina wełniana posiada właściwości pochłaniania i oddawania wilgoci w zależności od wilgotności powietrza, tworząc tym samym specyficzny mikroklimat, który może przyczynić się do rozwoju alergii. Dywany syntetyczne nie posiadają takich właściwości, co więcej, są antystatyczne, czyli nie elektryzują, nie przyciągając tym samym brudu, kurzu i roztoczy. Są odporne na zabrudzenia, łatwo można z nich usuwać plamy, a ponadto można je prać chemicznie, a te w mniejszych rozmiarach nawet w domu, w pralce.

TANI NIE ZNACZY ZŁY

Nie sposób nie zwrócić uwagi na mnogość wspaniałych wzorów i kolorów dywanów syntetycznych, które są dostępne na rynku, przykładem może być nasz nowoczesny dywan Picasso. Jedną z największych zalet takich wykładzin jest to, że można je dopasować do każdego wnętrza, zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych czy rustykalnych pomieszczeń. Nie trzeba się obawiać, że będą one szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Dla przykładu dywany z akrylu są doskonałą alternatywą dla wykładzin wełnianych, a te z wiskozy są dobrym zamiennikiem wyrobów z jedwabiu.

Warto dać szansę tańszym, syntetycznym dywanom, które łatwo utrzymać w czystości, nie przyczynią się do powstawania alergii i potrafią zaskoczyć ciekawymi wzorami, kolorami czy fakturą.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: