Jaki dywan wybrać do kuchni?

   08/19/2019 10:57:19    0 Komentarzy
Jaki dywan wybrać do kuchni?

Dywan w kuchni? Dla wielu osób to całkowicie irracjonalny pomysł. Jeśliby jednak nieco dłużej się nad tym zastanowić może okazać się, że chodnik w kuchni sprawdzi się doskonale. Nie tylko sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej komfortowe, ale także wyróżni naszą kuchnię i nada jej zupełnie innego wyglądu.

Podłoga w kuchni

Zazwyczaj podłogi kuchenne są wyłożone płytkami. Zapewniają one łatwą w czyszczeniu powierzchnie, a dodatkowo są bardzo trwałe. Dywan do kuchni sprawi jednak, że przemieszczanie się po pomieszczeniu będzie dużo wygodniejsze. Warto jednak zadbać, aby chodnik się nie ślizgał. Powinien on być ułożony na specjalnej macie antypoślizgowej. Tego typu dywan do kuchniznajdziecie w kolekcji Blanka. Dzięki różnorodnej kolorystyce bez problemu dobierzemy go na przykład do barwy szafek.

Wybierając dywan do kuchni warto również zwrócić uwagę na jego wielkość. Nie powinien od przykrywać całej powierzchni. Dużo praktyczniejsze będą mniejsze chodniki, które będziemy mogli ułożyć w bezpiecznej odległości od piekarnika i kuchenki. Dodatkową zaletą małego dywanu jest łatwość czyszczenia. Bez problemu je zwiniemy i wyniesiemy na zewnątrz, by móc je wytrzepać. Czyszczenie w domu również nie zajmie nam wiele czasu. Kolejna kwestia to kształt. Chodnik do kuchni powinien być prostokątny, dywany zazwyczaj także (choć zdarza się że kuchnię ozdabiają te w okrągłe). Taki kształt sprawdzi się niezależnie od wielkości pomieszczenia. Wybierając wymarzony dywan do kuchni nie możemy zapomnieć o tkaninie z jakiej jest wykonany. Całkowicie odradza się dywany typu shaggy lub te z naturalnych włókien. Chodnik musi mieć krótkie włosie, najlepiej wybierać ten z włókiem sztucznych. Łatwiej się go czyści i istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo jego uszkodzenia. Kolorystykę z kolei dobieramy do wyposażenia wnętrza. Praktyczniej jest wybrać nieco ciemniejsze odcienie, jednak wszystko zależy od naszych upodobań i aranżacji kuchni.

Otwarta, czy zamknięta

Dywan do kuchni sprawdzi się zarówno w przypadku pomieszczenia zamkniętego, jak i w przypadku tak zwanego salonu z aneksem. Zarówno dywan jak i chodnik do kuchnii jadalni świetnie połączy obydwa pokoje i będzie stylowym dodatkiem do całości wyposażenia. Dywan powinien być położony wzdłuż szafek. Starajmy się jednak nie podkładać go pod żadne meble. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy kuchnia połączona jest z jadalnią i zależy nam na tym, by stół i krzesła stały na ozdobnym chodniku. Pamiętajmy przy tym, by zajmował on całą powierzchnię pod nimi, a nawet wystawał poza krzesła (dzięki temu dywan nie będzie się zawijał przy przesuwaniu krzeseł).

Chodź dywan do kuchni pełni funkcję dekoracyjną, powinien on być także praktyczny. Wysoka odporność na zabrudzenia to absolutna podstawa. Dobranie dywanu do kuchni nie powinno stanowić dużego wyzwania jeśli wiemy czego szukamy. Przed zakupami zastanówmy się nad kolorem i kształtem dywanu, tak by idealnie dopełniał on kuchenne wnętrza.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: