Przypalony żelazkiem dywan – co robić?

   07/13/2021 00:00:00    0 Komentarzy
Przypalony żelazkiem dywan – co robić?

Przykre sytuacje zdarzają się każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi i katastrofa gwarantowana. Grunt to wiedzieć jak im zaradzić. Przypalony dywan żelazkiem? Już mówimy, co zrobić w takiej sytuacji.

Najskuteczniejsza metoda na przypalony żelazkiem dywan

Stało się, dywan został przypalony a szkoda go wyrzucać. Najlepszą metodą w takim przypadku jest przygotowanie pasty z boraksu z domieszką ciepłej wody. Sporządzoną zawiesinę nakładamy na plamę po przypaleniu. Gdy już wyschnie, usuwamy mieszaninę odkurzaczem, a pozostałości zmywamy wilgotną szmatką.

Ta metoda jest uznawana za najskuteczniejszą w usuwaniu ciężkich zabrudzeń. Pasta z boraksu sprawi, że po przypaleniu nie będzie śladu.

Jak przygotować roztwór z boraksu?

Sama znajomość metody na usuwanie plamy po przypaleniu to nie wszystko. Proporcje do przygotowania roztworu o właściwościach usuwających przypalenie z dywanu są następujące: na 50 ml ciepłej wody – jedna łyżeczka boraksu. W ten sposób uzyskamy gęstą pastę, która uratuje ulubiony dywan.

Jakie są jeszcze metody na plamę po przypaleniu żelazkiem?

Jeśli nie masz pod ręką boraksu, są jeszcze inne metody na pozbycie się plamy po przykrym incydencie. A mianowicie:

  • woda utleniona – wystarczy namoczyć gazę wodą utlenioną i pocierać nią przypalone miejsce. Po takim zabiegu zabrudzenie powinno zejść.
  • szare mydło – jest niezawodne tylko przy delikatnym przypaleniu dywanu. Nacieramy mydłem plamę, a następnie usuwamy pozostałości gąbką.
  • woda i sól – takie połączenie również potrafi zdziałać cuda w przypadku mocniejszych przypaleń. Ciepłą wodą namaczamy plamę, a następnie sypiemy na nią dużo soli i zostawiamy do wyschnięcia. Gdy przeschnie szczotką, czyścimy dywan z pozostałości brudu i soli.

ocet i woda – jedna z lepszych technik zwłaszcza w przypadku usuwania świecących się plam po przypaleniu. Roztwór z octu i wody mieszamy w proporcjach 2:1. Następnie aplikujemy ją na plamę i szorujemy szczotką, aby usunąć pozostałości po zabrudzeniu. Gotowe, dywan czysty.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: