Duży czy mały – jaki dywan do salonu wybrać?

   03/22/2022 00:00:00    0 Komentarzy
Duży czy mały – jaki dywan do salonu wybrać?

Kiedy wybrać duży dywan do salonu, a kiedy najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie odkrytej podłogi na większej części powierzchni? Zobacz, co radzą projektanci wnętrz i skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów w urządzaniu własnego mieszkania. Za każdym razem warto kierować się potrzebami i preferencjami, a kwestie mody oraz najnowszych trendów traktować drugorzędnie jako drobne sugestie przy decyzjach zakupowych. 

Przytulne wnętrze, czyli dywan i strefy

Dywan do salonu podkreśla charakter pięknej aranżacji wnętrza i pomaga wydzielić strefę wypoczynkową, jadalną lub rozrywkową. Rozłożony w salonie w pobliżu sofy i foteli, dywan ładnie zamyka całą kompozycję, tworząc przytulny kąt. Dzięki temu nie ma potrzeby zakrywać całej podłogi.

Jeżeli mówimy o estetyce, warto wspomnieć o tym, że w zależności od kolorów i wzorów dywany pełnią różne funkcje. Mały dywan do salonu 120 × 170 cm może być ciekawym akcentem kolorystycznym. Idąc dalej tym tropem, otwierają się kolejne możliwości – wybranie dywanu w kontrastującym kolorze z podłogą lub meblami, czy w tej samej tonacji?

Innym rozwiązaniem dywanowym jest sięgnięcie po kolory neutralne. W tym przypadku dywan wtopi się w aranżację i dopasuje do pozostałych kolorów wybranych do wykończenia. Tak czy inaczej, jako element wyposażenia dywany bardzo wpływają na wygląd salonu, sypialni i innych wnętrz. Wybór zależy od wielu czynników, a najbardziej od gustu domowników.

Jak poprawić akustykę wnętrza? Postaw na dywan!

Kolejną funkcją, jaką pełnią dywany we wnętrzach jest wyciszenie akustyczne. Można śmiało powiedzieć, że niemal wszystkie tkaniny i materiały tekstylne, które są miękkie, wpływają pozytywnie na akustykę wnętrz. Im więcej tkanin, tym lepsza akustyka! Duży dywan do salonu 300 × 400 cm pomoże stworzyć kameralne wnętrze o przytulnym charakterze. Jeżeli zależy Ci na przytulności i wyciszeniu wnętrza, warto zdecydować się na duży model o gęstym splocie. W naszym sklepie znajdziesz wiele takich dywanów do salonu. Szczególną uwagę warto zwrócić na grubość włosia. 

Ochrona podłogi w intensywnie uczęszczanych miejscach 

Dla wielu użytkowników, którzy pragmatycznie podchodzą do urządzania mieszkania, dywany mają funkcję ochronną. Pod dywanem deski, parkiet, czy panele nie zużywają się tak szybko i nie niszczeją. Podłoga na dłużej pozostaje w dobrym stanie i nie wymaga renowacji. To plus każdego dużego dywanu bez względu na kolor, wzór i materiał, z którego jest wykonany. Wzorzysty dywan kolorowy do salonu jest w tej sytuacji najpraktyczniejszym rozwiązaniem. Po pierwsze nie widać na nim niewielkich zabrudzeń powstających podczas regularnego użytkowania. Po drugie, nawet jeśli pojawi się gdzieś plamka, nie od razu zostanie zauważona.

Dywany do zadań specjalnych

W niektórych pomieszczeniach panują trudne warunki nawet dla solidnie wykonanych dywanów wysokiej jakości. Warto przy wyborze konkretnego modelu wziąć pod uwagę, czy dywan będzie narażony na wilgoć lub intensywne zabrudzenia. Jeżeli urządzasz przestrzeń jadalnianą w salonie i dywan zostanie ułożony pod stołem, jest duże ryzyko zabrudzeń, rozlania się np. czerwonego wina. Podłoga będzie chroniona przed odbarwieniami, ale delikatny dywan z wełny może na tym srogo ucierpieć. W takiej sytuacji sprawdzą się modele wykonane z wysokiej jakości tworzyw syntetycznych – łatwe do czyszczenia i praktycznie niezniszczalne.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: