Dywany trujące - na co zwrócić uwagę

   05/23/2018 14:16:00    0 Komentarzy
Dywany trujące - na co zwrócić uwagę

Dywany zawsze były, są i będą w modzie. Kolor, kształt, rozmiar, wzór, a także materiał to podstawowe kryteria, które bierzemy pod uwagę przy wyborze odpowiedniej wykładziny do domu czy mieszkania. Przede wszystkim chcemy, aby dywan wyglądał ładnie i był modny.

Czy jednak ktokolwiek z nas zastawia się nad tym, że dywany mogą być trujące? Zapewne garstka.

Tymczasem okazuje się, że nieodpowiedni dywan może fatalnie wpływać na nasze zdrowie, powodując bóle głowy, wymioty, choroby nowotworowe, czy działać negatywnie na układ odpornościowy. A wszystko to za sprawą sztucznych barwników, kleju czy substancji chemicznych, których używa się do ich produkcji. W przeważającej większości dotyczy to dywanów syntetycznych, choć bywa, że i tym naturalnym brakuje dużo do doskonałości.

Jak zatem wybrać dywan, który nie będzie nam szkodził?

Warto wiedzieć, że dywan naturalny nie musi być gwarancją bezpieczeństwa i braku negatywnego wpływu na nasze zdrowie. To, że dywany sztuczne mogą być szkodliwe, to jasne, szkodzić jednak mogą również te naturalne. Do ich produkcji stosuje się często permetrynę, substancję przeciw molom i chrząszczom, która może mieć zły wpływ na układ nerwowy człowieka. Również w przypadku klejów stosowanych do produkcji dywanów trzeba mieć na względzie aspekty ekologiczne i zdrowotne oraz zwracać uwagę na to, czy są one wyprodukowane z naturalnego lateksu. Niezależnie od tego, jaki dywan kupujemy, powinniśmy sprawdzić informacje na metce, dzięki czemu szybko pozbędziemy się wszelkich wątpliwości. Metka zawiera dane nie tylko o wadze produktu, o tym, jak powinniśmy go czyścić, ale również z czego jest zrobiony i czy jest szkodliwy.

Dywany w pełni bezpieczne

Dywany w pełni bezpieczne i nieszkodliwe, jakie w 95 procentach zostały wykonane z surowców odnawialnych, to te, które posiadają znak natureplus. Są one klejone za pomocą naturalnego lateksu i nie zawierają syntetycznych środków chroniących przed molami i ogniem, zatem nie będą również trujące dla człowieka. Jeśli zależy nam na zdrowiu naszym i naszych domowników, to właśnie takich dywanów powinniśmy szukać bez względu na cenę.

Dywany ekologiczne

Dywany ekologiczne to te najbezpieczniejsze i nieszkodliwe dla zdrowia. Wytwarzane są z surowców naturalnych, takich jak wełna, bawełna, len, sizal, kokos oraz juta. Ale to jeszcze nie koniec. Wykładziny te produkowane są również zgodnie z najwyższymi standardami jakości i to właśnie one będą posiadały znak natureplus. Producenci dywanów ekologicznych rezygnują z używania barwników i innych szkodliwych substancji. Dzięki temu ich produkty są wolne od czynników, które mogą uczulać osoby podatne na alergie.

Oprócz tego, że dywany ekologiczne są nieszkodliwe dla zdrowia, to ich dodatkową zaletą jest niepowtarzalny wygląd. Dzięki temu, że włókna nie są farbowane, dywan zachowuje naturalną barwę. Dla konsumentów ceniących sobie wysoką jakość produktów jest to idealne rozwiązanie.

Dywan ekologiczny będzie nie tylko zdobił wnętrze i nadawał mu ciepłej, przytulnej atmosfery, ale da nam również gwarancję bezpieczeństwa.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: