Kolorowy dywan – czy tylko dla artystów?

   05/25/2018 10:04:52    0 Komentarzy
Kolorowy dywan – czy tylko dla artystów?

Przeglądając ofertę dywanów w Internecie lub w sklepie meblowym, łatwo można zauważyć szeroką gamę kolorowych, wzorzystych, czasami wręcz artystycznych dywanów. Nie da się ukryć, że przyciągają one uwagę i tym samym dają do myślenia, do jakich pomieszczeń nadałaby się tak nowoczesna ozdoba? Odpowiedź jest prosta. Do wielu, ponieważ kolorowy dywan nie jest wyłącznie dla artystów.

Kolorowy dywan do salonu i sypialni

Szczególnie takich w stylu minimalistycznym. W tego typu pomieszczeniach kolorowy dywan doda charakteru, podkreśli i ożywi wnętrze. Jasne, pastelowe ściany i meble, dodatki w jednym, ewentualnie w dwóch kolorach i do tego wyrazisty, kontrastowy dywan. W takim układzie można zdecydować się na dowolny zestaw kolorów, bo każdy będzie wyglądał rewelacyjnie. Bardzo dobrym przykładem mogą być nasze dywany Picasso. Warto pamiętać, aby kolorowy dywan nie zajmował całej powierzchni podłogi, a tylko jej fragment, np. w salonie pod częścią wypoczynkową, w sypialni pod łóżkiem. W przeciwnym razie optycznie możemy odnieść wrażenie kolorystycznego przesytu, co sprawi, że nie będziemy się dobrze czuli w takim wnętrzu.

Do przedpokoju i na werandę kolorowy dywan

Weranda i przedpokój to miejsca, w których często chodzi się w butach, a co za tym idzie, często się brudzi. Chętnie kupujemy do tych pomieszczeń dywany i chodniki, ponieważ dzięki nim latem mniej się kurzy, a zimą tak bardzo się nie wyziębia. Kolorowy dywan w przedpokoju czy na werandzie to doskonały pomysł. Oczywiście jeżeli wszystko jest w dobrym guście, zachowując styl i nie przesadzając z ilością kolorów. Kolorowy dywan przede wszystkim uchroni nas przed częstym myciem i odplamianiem. Drobne zabrudzenia nie będą od razu widoczne.

Do kuchni

Kuchnia to miejsce, z którego korzystamy w domu najczęściej, czasami nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Z racji tego, że na podłogę najczęściej kładziemy kafelki, a jak wiadomo, kafelki są chłodne i nieprzyjemnie jest chodzić po nich boso, warto kupić do kuchni dywan. Nie jest to jednak jedyny powód. Dywan wygłuszy spadające naczynia i uchroni kafelki lub panele przed uszkodzeniem. Ponadto coraz chętniej wybieramy do kuchni jasne, białe meble i pastelowe dodatki. W tym przypadku kolorowy dywan, podobnie jak w przypadku salonu i sypialni, podkreśli charakter wnętrza. Nie bez znaczenia jest to, że dywan powinien być kolorowy. Na takiej wykładzinie zabrudzenia nie będą od razu widoczne, a wiadomo, że w kuchni raz coś się wyleje, raz coś pocieknie.

Kolorowy dywan - czy dla właścicieli zwierząt?

Dywan to miejsce, w którym nasz pupil uwielbia spędzać czas, bawić się i spać. A jak wiadomo, czworonożny członek rodziny to także okresowa wymiana sierści, brudne łapy po powrocie ze spaceru. Niezależnie od tego, czy mamy kota, czy psa, kolorowy dywan „ukryje” sierść naszego zwierzaka, co nie byłoby możliwe na jednolitym jasnym czy ciemnym dywanie.

Pamiętajmy, aby wybierając kolorowy dywan, dopasować go stylistycznie do wnętrza, w którym chcemy go położyć, aby harmonijnie się wpasował i nie tworzył kolorystycznego chaosu. Bo jak wiadomo, co za dużo, to niezdrowo.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: