Nowoczesny dywan do nowoczesnego salonu

   05/25/2018 12:39:20    0 Komentarzy
Nowoczesny dywan do nowoczesnego salonu

Salon retro, rustykalny, klasyczny, nowoczesny, a może w stylu lat 70. lub 80.? Pokój, w którym najczęściej wypoczywamy i spędzamy czas z rodziną lub z przyjaciółmi, to wizytówka całego mieszkania. Decydując się na remont lub odświeżenie wystroju, należy pamiętać, że to my, domownicy, mamy się czuć tam najlepiej. Wnętrze powinno spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Przeglądając pisma wnętrzarskie lub zdjęcia w sieci w poszukiwaniu inspiracji, niejednokrotnie zachwycamy się nowoczesnymi salonami. Co wyróżnia takie przestrzenie?

Nie istnieje jedna definicja, która pozwoliłaby scharakteryzować nowoczesny salon. Są jednak pewne cechy wyróżniające: prostota, funkcjonalność, estetyka, przestronność, geometryczne kształty. Nowoczesny salon to przede wszystkim surowy i minimalistyczny styl. Nie ma miejsca na przepych czy niezliczone ilości dodatków. Przodującymi kolorami ścian są biele, szarości, często łączone ze sobą. Można spotkać ściany stylizowane na surowe, betonowe. Warto zapamiętać, że nawet małe pomieszczenia pomalowane na biało z jasnymi meblami wyglądają na bardzo przestronne. Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Meble to przede wszystkim prostota i funkcjonalność. Podczas wyboru nie kierujmy się wyłącznie panującymi trendami. Moda zmienia się z każdym sezonem. Postawmy raczej na uniwersalność. Dzięki temu te same meble będą nam służyć przez lata. Osobom, które lubią częste zmiany, polecamy wymieniać dodatki. Będzie to znacznie prostsze i bardziej ekonomiczne niż generalny remont całego pokoju.

Łączenie kontrastów

Styl nowoczesny wyróżnia zestawienie materiałów, łączenie różnych kontrastowych kolorów i wzorów, dzięki czemu całość nabiera wyjątkowego charakteru, ale nie burzy harmonii wnętrza. Lepiej zrezygnować z mnogości dekoracji na rzecz kilku bardzo charakterystycznych elementów. Nie należy zapominać o odpowiednim oświetleniu salonu. Lampa wisząca centralnie sprawdzi się, jeżeli planujemy postawić pod nią stół. Jeżeli strefa jadalniana lub wypoczynkowa znajduje się 1-2 metry dalej, lepiej zrezygnować z oświetlenia podsufitowego centralnego na rzecz oświetlenia LED na płaszczyźnie całego sufitu lub oświetlenia ściennego. W naszym nowoczesnym salonie nie powinno zabraknąć też stylowej lampy podłogowej. W takich przestrzeniach sprawdzą się proste, ale zarazem wyraziste lampy.

Nowoczesny salon to nowoczesny dywan

Mogłoby się wydawać, że nowoczesne przestrzenie wydają się nudne. Nic bardziej mylnego. Do prostej jednolitej sofy lub kanapy narożnikowej wystarczy dopasować kilka kolorowych poduszek, dostawić stylizowany fotel lub stolik kawowy, a całość wykończyć dywanem w geometryczne wzory, np. naszym czarnym dywanem Maroko, aby uzyskać wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Jeżeli chcemy uzyskać bardziej współczesną lub futurystyczną estetykę, postawmy na metalowe kolory detali. Coraz częściej w nowoczesnych salonach można znaleźć też kominki niewymagające skomplikowanych instalacji - biokominki.

Podsumowując, nowoczesny salon można rozpoznać po trzech podstawowych rzeczach: jasnych ścianach, prostych i funkcjonalnych meblach oraz ciekawych, kolorowych i geometrycznych dodatkach. Wszystko zestawione ze sobą w taki sposób, aby miało odpowiednią estetykę i gwarantowało uczucie przestronności.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: