Złoty dywan – luksus na który Cię stać

   06/18/2018 10:14:16    0 Komentarzy
Złoty dywan – luksus na który Cię stać

Złoto nie należy wcale do najdroższych materiałów na świecie. Mimo tego ludzie od lat kojarzą je z ekskluzywnością i bogactwem, na które mało kto może sobie pozwolić. Złotymi dodatkami nie każdy jest w stanie ozdobić swoje wnętrza, gdyż bywają one okrutnie drogie. Alternatywą dla nich stał się jednak złoty dywan, który do każdej aranżacji może wprowadzić odrobinę szyku, elegancji i luksusu. 

Czy złoty dywan rzeczywiście nie jest drogi?

Ceny złotych dywanów wahają się zwykle od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Najtańsze będą te najmniejsze, o wysokości i szerokości nieprzekraczającej stu centymetrów. Wykonuje się je z materiałów sztucznych. Mimo swoich niskich cen tworzywa te mają dość dobre właściwości, ponieważ wykazują się wysoką odpornością na ścieranie i nie przyciągają do siebie moli.

Iście ekskluzywnymi dodatkami będą złote dywany wykonane z naturalnych materiałów – bawełny lub jedwabiu. Kosztują średnio kilkaset złotych, ale wciąż nie są najdroższymi artykułami tego rodzaju. Dywany ze zdecydowanie najwyższej półki produkuje się z wełny. Kupując je, warto sprawdzić, czy posiadają one specjalny certyfikat Woolmark, który przyznaje się wełnianym produktom spełniającym najsurowsze standardy jakości.

Styl glamour – idealne tło dla złotych dodatków

Złoty dywan to częsty gość w aranżacjach przygotowanych w stylu glamour. Ten kierunek architektoniczny ściśle wiąże się z przepychem, bogactwem i dekoracyjnością. Charakterystyczne dla niego są elementy w kolorze złotym bądź srebrnym, łączone przeważnie z purpurą, burgundem, fioletem, różem i szarością. W aranżacjach glamour musi dziać się jak najwięcej.

Jako że jednak złoto jest bardzo wyrazistą i mocną barwą, najlepiej wykorzystać je w dodatkach. Pozłacane ramy obrazów, złociste dywany, błyszczące świeczniki i emanujące swoim blaskiem zasłony staną się doskonałym dopełnieniem jasnoróżowej sypialni bądź grafitowego salonu. Takie dodatki nadadzą wnętrzom ekskluzywnego charakteru, w żaden sposób niekojarzącego się z kiczem czy tandetą.

Nowoczesna klasyka – najnowszy trend architektoniczny

Ostatnim odkryciem architektów wnętrz jest styl określany mianem "nowoczesnej klasyki". Idealny dla osób, które chciałyby wprowadzić do swojego otoczenia odrobinę luksusu, ale boją się przesadzonego efektu, graniczącego z kiczem.

Jednym z najważniejszych kryteriów nowoczesnej klasyki jest jakość. Dywan pasujący do takich aranżacji powinien być wykonany z czystej wełny bądź jedwabiu. Może być on w całości utworzony ze złotej tkaniny bądź wyłącznie pokryty złotymi detalami – pasami lub fantazyjnymi wzorami. Tak wyrazista ozdoba wymaga spokojnego i skromnego tła, czyli towarzystwa jasnych i prostych mebli.

Bardziej nowoczesne dywany, posiadające prostą formę i monochromatyczny wygląd, można z kolei łączyć z bogato zdobionymi pomieszczeniami. Złagodzą one panujący we wnętrzu przepych i wprowadzą do niego przytulny, domowy klimat. W nowoczesnej klasyce najważniejsze jest bowiem zachowanie równowagi.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: