Filtruj według

Wymiary (wybierz rozmiar)

Dywany z wełny

Showing 1 - 2 of 2 results

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Mówiąc o ekskluzywnych dywanach, zazwyczaj mamy na myśli te wełniane. Wełna to surowiec naturalny i szlachetny, co sprawia, że cieszy się doskonałą renomą. Przewyższyć go w kategorii luksusu może tylko jedwab. Dodatkowo jest to materiał tradycyjny, przez co modele z niego wykonane mają szczególną wartość. Dywany z wełny będą stanowić idealne dopełnienie eleganckich wnętrz, a dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi sprawdzą się zarówno w aranżacjach tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Czym wyróżniają się dywany z wełny?

Wełna nie jest stosowana do produkcji dywanów tylko ze względu na tradycję. Surowiec ten ma bowiem właściwości, które decydują o komfortowym użytkowaniu takich elementów wyposażenia. Dywany z wełny wyróżnia:

  • naturalność – przez co są ekologiczne i mają wyjątkowy charakter,
  • właściwości dotyczące regulacji wilgotności – wełniane runo pochłania wilgoć wtedy, kiedy powietrze jest nią przesycone i oddaje ją, kiedy jest sucho, regulując parametry powietrza we wnętrzach i wpływając na większy komfort przebywania w nich,
  • antystatyczność – przez co nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu,
  • wysoka izolacja termiczna – nic tak nie ogrzeje chłodnych posadzek (np. kamiennych lub gresowych) jak dywan z naturalnej wełny,
  • sprężystość – runo nie odkształca się pod wpływem codziennego użytkowania, a nawet ciężaru mebli.

Oprócz powyższych zalet należy jednak wziąć pod uwagę również pewne niedogodności, z którymi może wiązać się zakup dywanów z wełny. Pierwszą jest ich wysoka cena. Szczególnie w przypadku dużych, tkanych ręcznie modeli o misternych wzorach może ona osiągnąć niebotyczną kwotę. Warto pamiętać, że taki dywan będzie odznaczał się nie tylko wysoką jakością, ale również może stanowić element kolekcjonerski. Ważnym przeciwwskazaniem do zakupu dywanu wełnianego są uczulenia. Ten naturalny materiał nie sprzyja alergikom, powodując tzw. zjawisko pylenia. Posiadając dywany z wełny, należy też uważać, ponieważ nie są one tak łatwe w czyszczeniu jak niektóre z ich syntetycznych odpowiedników. Usunięcie silnych plam może być problemem.

Nowoczesne i tradycyjne dywany z wełny

Chociaż sama przędza wełniana uznawana jest za na wskroś tradycyjną, to jednak współcześnie produkuje się dywany z wełny odznaczające się bardzo zróżnicowanym wzornictwem. Wybierając je do swojego wnętrza, możesz postawić na dowolną stylistykę i kolorystykę. Zdecyduj się na tradycyjny dywan w bliskowschodnim stylu, aby dodać swoim wnętrzom nutki orientalnego ciepła. Neutralna kolorystyka sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach. Chłodna szarość doskonale komponuje się z ciepłym drewnem, podczas gdy dywan beżowy lub kremowy ociepli zimne wnętrze. Możesz też wybrać nowoczesne wzornictwo – dywany zachwycające geometrycznymi i abstrakcyjnymi deseniami w żywych barwach. Na pewno dodadzą one charakteru każdej aranżacji.

Dywany z wełny w naszej ofercie

Asortyment naszego sklepu obejmuje zarówno luksusowe dywany z wełny, jak i modele łączące naturalną przędzę z tą syntetyczną. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze, ale nadal odznacza się szlachetnością i ekskluzywnością charakterystyczną dla czystej wełny. Różnorodność dostępnych wzorów pozwoli Ci wybrać idealne akcesorium do każdego wnętrza. Nie zwlekaj i sprawdź, co przygotowaliśmy.

Pielęgnacja dywanów wełnianych

Decydując się na zakup dywanu wełnianego, zależy nam na tym, żeby jak najdłużej pozostawał w perfekcyjnym stanie. Aby tak się mogło stać, musimy pamiętać o właściwej pielęgnacji. Wbrew pozorom dywany z wełny nie są wymagające pod tym względem. Najważniejsze jest to, żeby regularnie je odkurzać, co zapobiegnie wnikaniu kurzu i innych zanieczyszczeń w głąb włókien. Do tej czynności, przydatna będzie specjalna końcówka w postaci szczotki. Jeżeli po latach, dywan będzie wymagał czyszczenia na mokro, wówczas musimy pamiętać, że wełna nie lubi wody, dlatego polecaną metodą czyszczenia jest szamponowanie i suszenie w pozycji poziomej. Tylko w ten sposób właściwie zadbasz o dywany wełniane. Sklep internetowy 7Kd zaprasza do zapoznania się z ofertą produktów wszystkich kategorii.