Dywany owalne

Showing 1 - 12 of 15 results

Pokazano 1-12 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Dywany owalne klasyczne

Przedstawiamy kategorię dywanów owalnych klasycznych, w której dostępne są pokrycia podłogowe o kształcie koła i elipsy. Każdy z nich został wyprodukowany z troską o najmniejsze detale, z wysokogatunkowych przędz. W tej kategorii można także znaleźć dywany o różnym rozmiarze – od małych owali pod ławę, po sporych rozmiarów pokrycia podłogowe do salonu. Wszystko to w dobrym stosunku jakości do ceny.

Dywan owalny do salonu

Owalny dywan wraca do łask po latach dominacji innych pokryć podłogowych. Wybiera się go wtedy, gdy nie chcemy lub nie mamy potrzeby zakrywania całości posadzki, ale nie tylko! Dla wielu osób decyzja o dywanie owalnym to kwestia gustu i estetyki, szczególnie w przypadku posiadania okazałej drewnianej podłogi, która sama w sobie zdobi pomieszczenie. W takim przypadku najczęściej pada decyzja na dywan owalny o określonym kształcie i użyteczności. Nierzadko dobiera się go do wielkości stołu lub ławy w salonie lub przestrzeni przy kanapie. Nie są to jednak wszystkie możliwe alternatywy.

Dywan owalny często zdobi także środek większego salonu. Jeśli mamy do dyspozycji duże pomieszczenie, to umieszczenie w nim owalnego dywanu sprawi, że będzie wydawało się mniej surowe. Każde tekstylia dodają wnętrzom miękkości i przytulności, ale dywany są w tym aspekcie szczególnie skuteczne.

Dywan owalny do sypialni

Owalny dywan równie często co do salonu, wybierany jest do sypialni. Kładzie się go wtedy w miejscach, w których na ogół lądujemy gołą stopą – w pobliżu łóżka, toaletki lub garderoby. W takim przypadku nie tylko zdobi, ale także pełni funkcję izolacyjną – chroni stopy przed zimnej podłogi. Wśród dostępnych modeli dywanów owalnych znajdują się egzemplarze idealne do sypialni pod względem kolorystycznym. Naturalne barwy i szarości na ogół dobrze współgrają z wyposażeniem tego pomieszczenia.

Dywany owalne klasyczne

W naszym asortymencie dostępne są dywany owalne klasyczne o tradycyjnych wzorach, nawiązujące do modeli pochodzących z bliskowschodnich przędzalni. W ich przypadku dominują desenie roślinne uzupełnione ornamentami charakterystycznymi dla świata arabskiego. Nie brakuje jednak w naszym sklepie także dywanów owalnych nowoczesnych, których kolorystyka oraz wzory sprawdzą się nowatorskich, a nawet awangardowych wnętrzach. Wśród nich można znaleźć modele o kontrastowych barwach, np. czarno-białych zestawieniach czy w wielu odcieniach jednego koloru. Dywany z nowoczesnej kategorii nierzadko przypominają małe dzieła sztuki, które z powodzeniem wpasują się w stylizacje rodem z XXI wieku.