Jak dobrać dywan do pokoju małej dziewczynki?

   10/04/2018 15:17:39    0 Komentarzy
Jak dobrać dywan do pokoju małej dziewczynki?

Urządzanie dziewczęcego pokoiku nie jest prostym zadaniem. Bo wbrew ogólnie przyjętym stereotypom pomieszczenie to nie musi być wcale różowe i cukierkowe. Nie musi być też przepełnione ogromną ilością pstrokatych dodatków, z których dzieci błyskawicznie wyrastają. Dywany Bella zastosowane w roli głównej i wyróżniającej się dekoracji zadbają wystarczająco dobrze o atrakcyjność pomieszczenia, pozwalając na ograniczenie ilości zbędnych elementów. Bogata ilość wzorów, kolorów i rozmiarów umożliwia dostosowanie ich do wieku i potrzeb malucha.

 

Uniwersalne motywy

Warto rozważyć zakup dywanu, który będzie rosnąć razem z dzieckiem. Intensywnie różowy, wypełniony wzorem przypominającym uwielbiane przez dziewczynki księżniczki spodoba się oczywiście każdej pięciolatce, jednak z czasem zostanie rzucony w kąt i całkowicie zapomniany. Gusta dzieci zmieniają się błyskawicznie i tylko klasyczne wykładziny są w stanie im sprostać. Dywan Bella 03 nabiera dziecięcego charakteru dzięki wielobarwnym, bajecznie prezentującym się motylkom, ale jego tło pozostaje jednobarwne, dlatego całość jest subtelna i nieprzesadzona – spodoba się dziewczynkom w każdym wieku. Podobnie sprawuje się model Bella 02. Wyróżniają go motywy wesołych i rozśpiewanych ptaszków, które w połączeniu z szarą powierzchnią wykładziny stają się na tyle eleganckim dodatkiem, iż spokojnie mogłyby zagościć w pokoju dorastającej już nastolatki.

 

Kolor – intensywny czy stonowany?

Dywany Bella najlepiej dopasować do dziewczęcego pokoju na zasadzie kontrastów. Stonowaną aranżację efektownie uzupełnią ozdoby w intensywnych barwach. Soczyście turkusowy czy nawet krwistoczerwony dywan zgra się z jasnymi mebelkami i ciepłymi odcieniami ścian, wcale nie powodując niepotrzebnego chaosu – zwłaszcza jeśli pozostałe dodatki będą stonowane. Ciemniejsze pomieszczenia, wyposażone w czarne bądź brązowe elementy, można rozjaśnić i ocieplić przy pomocy pastelowych wykładzin. Kremowy dywan Bella 03S wizualnie powiększy cały pokoik. Aby uzyskać taki efekt, należy wybrać model o większej powierzchni, który perfekcyjnie pokryje sporą część podłogi – a nie jest to trudne, bo dywany Bella występują w małych oraz bardzo dużych rozmiarach.

Inaczej należy jednak projektować pokoje kilkulatek, a inaczej pomieszczenia dla noworodków. Kilkumiesięczne dziecko nie potrafi rozróżniać wszystkich kolorów i dostrzega wyłącznie intensywne i mocne barwy. Najlepiej czuje się w otoczeniu ciepłych i wyrazistych odcieni – pomarańczy, żółci czy czerwieni.

 

Wspólne zakupy = masa radości!

O ile dwuletnia dziewczynka nie jest jeszcze w stanie powiedzieć, co tak naprawdę jej się podoba, tak jej starsza koleżanka nie będzie mieć z tym żadnych problemów. Sama wskaże najpiękniejszy według niej dywanik i nawet jeśli rodzice początkowo wybiorą dla niej coś innego, prawdopodobnie postawi na swoim. Wspólne zakupy mogą być ogromną frajdą i dla opiekunów, i dla ich szkrabów. Warto zatem zaprezentować córce różnorodne dywany Bella i pozwolić jej na samodzielne podjęcie decyzji.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: