Jakie cechy powinien mieć dywan dla dziecka?

   10/04/2018 15:16:43    0 Komentarzy
Jakie cechy powinien mieć dywan dla dziecka?

Ze stosowania dywanów w domach rezygnuje coraz więcej osób. Umieszczone w kuchni czy łazience rzeczywiście bywają niepraktyczne, jednak w pokojach dziecięcych pełnią kilka bardzo ważnych funkcji – ocieplają i ubarwiają wizerunek pomieszczeń, tworzą bezpieczne podłoże do zabaw i chronią maluchy przed ewentualnymi upadkami, które na twardej podłodze mogłyby zakończyć się tragicznie. Wykładzina odpowiednia dla pokoju dziecięcego powinna charakteryzować się kilkoma kluczowymi cechami. Szukając dla maluszka jak najlepszego dywanika, wystarczy zwrócić na nie uwagę.

 

Antyalergiczny materiał

Tworzywa naturalne mają szlachetny wygląd i uchodzą za wyroby luksusowe, jednakże nie są odpowiednie dla młodych osób – gromadzą w sobie kurz i roztocza, czyli potencjalne czynniki alergiczne. Bezpieczniejsze okażą się tworzywa sztuczne, zwłaszcza odporny na działanie wilgoci i ścieranie się polipropylen. Z jego udoskonalonej wersji (Heat Set Frise) wykonane są wszystkie dywany Bella. Wyglądem przypominają naturalną wełnę, jednak różnią się od niej właściwościami antystatycznymi. Nie gromadzą kurzu, bakterii czy roztoczy i mogą być użytkowane nawet przez alergików.

 

Krótkie runo

Dywany o długim runie (wynoszącym do 10 cm) tworzą na podłogach mięciutkie i puszyste chmurki, szybko stając się ulubionym miejscem dziecięcych zabaw. Niestety są bardzo niepraktyczne. Brud i zanieczyszczenia osadzają się między ich długimi włóknami, plamy wcierają się w ich powierzchnię, a odkurzanie takich wykładzin zdaje się nie mieć końca. Lepszym wyborem dla pokoju dziecięcego będą dywany o krótkim, maksymalnie 2-centymetrowym runie. Idealną długością włosia charakteryzują się produkty Bella. W ich przypadku wynosi ona ok. 1,3 cm. 

 

Właściwy rozmiar

Dywan należy dopasować do pokoju w momencie, gdy pojawią się w nim pozostałe elementy wyposażenia (przede wszystkim meble). Przestronne pomieszczenia doskonale uzupełnią dywany Bella występujące w dużych rozmiarach (300 × 400 cm lub 400 × 500 cm), a te mniejsze wykładziny Bella o standardowych wymiarach (120 × 170 cm lub 160 × 220 cm). Nie powinny one przykrywać całej podłogi – mimo iż świetnie ją wtedy zabezpieczą, okażą się niemożliwe do wyczyszczenia tuż pod łóżkiem czy szafkami, stając się idealnym środowiskiem dla rozwoju zanieczyszczeń. Dywan najlepiej umieścić na samym środku pokoju, pozostawiając między nim i meblami ok. 5 centymetrów wolnej przestrzeni.

 

Dodatkowe atesty

Potwierdzeniem wysokiej jakości produktu są przyznane mu atesty. Niektóre certyfikaty świadczą o idealnym dopasowaniu właściwości dywanu do potrzeb maluszków – uzyskały je m.in. dywany Bella, wyróżnione mianem artykułów "bezpiecznych dla niemowląt" oraz "bezpiecznych dla dziecka". Dziecięca wykładzina powinna być też w pełni higieniczna, czego potwierdzeniem będzie Certyfikat Zgodności nr 455/AC 017. Objęte nim produkty spełniają najważniejsze normy higieniczne i wykonywane są z bezpiecznych dla środowiska i zdrowia substancji. W żadnym wypadku nie zaszkodzą dzieciom i mogą być przez nie na co dzień użytkowane.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: