NASZA IDEALNA SYPIALNIA Z DYWANEM

   10/31/2018 09:33:23    0 Komentarzy
NASZA IDEALNA SYPIALNIA Z DYWANEM

     Chyba każdy zgodzi się z tym, że sypialnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. Tak jak kuchnie nazywamy sercem całego domu, tak sypialnie możemy spokojnie nazwać jego duszą. Jest ona miejscem gdzie w pełni się zrelaksujesz, nabierzesz pełni sił po ciężkim dniu czy uciekniesz od codzienności. Dlatego bardzo ważne jest dobranie dodatków, stylistyki i dopasowanie układu mebli do naszych potrzeb tak, byśmy czuli się tam komfortowo.

KOLOR

     Od dawna znane są zasady odnośnie dobierania kolorów. Jasne, ciepłe kolory ścian optycznie powiększą pomieszczenie, a ciemne je zmniejszą. Jednak prócz właściwości optycznych, kolory mają również określone właściwości psychologiczne.

Kolor czerwony: zdecydowanie dodaje energii i pobudza do działania.

Kolor żółty: kojarzony jest z radością i optymizmem. Również motywuje do działania.

Kolor zielony: jest to kolor, który uspakaja. Ponieważ kojarzy się z przyrodą, można powiedzieć, że wspomaga kreatywne myślenie.

Kolor niebieski: dla niektórych jest nieco za chłodny, ale pozwala się szybko wyciszyć i odstresować.

Kolor biały: neutralny, popularny we współczesnych sypialniach.

     Musimy zastanowić się też czy lepiej czujemy się w nowoczesnych i bardziej surowych wnętrzach czy zależy nam na uzyskaniu jak największej przytulności i ciepła.

ŁÓŻKO

     Teraz pora na dopasowanie łóżka, które jest zdecydowanie najważniejszym meblem w tym pomieszczeniu. To, o czym musimy pamiętać to żeby długość łóżka była dopasowana do naszego wzrostu. Nic tak nie przeszkadza jak konieczność podkurczania nóg podczas snu. Wybór materaca też jest bardzo istotny i tutaj nie ma jednego rozwiązania. Najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie materacy o różnych stopniach twardości.

CO JESZCZE DO SYPIALNI?

     Prócz łóżka musimy również znaleźć miejsce na szafę czy komodę. Podczas szukania idealnego dla nas modelu zwróćmy uwagę na ilość szuflad i przegródek, abyśmy spokojnie pomieścili tam wszystkie ubrania. Dodatkowo w sypialni przyda się na pewno lustro, które nie służy tylko do przeglądania się, ale również iluzorycznie powiększy przestrzeń. Dobrze jest umieścić je w garderobie lub obok szafy. Aby móc obejrzeć całą sylwetkę, lustro powinno mieć perspektywę.

DODATKI

     W sypialni, nawet jeśli uwielbiamy minimalizm, nie powinno zabraknąć takich dodatków jak lampka na stolik nocny, poduszki dekoracyjne, koce czy narzuty. Nadadzą one osobistego wymiaru, a sypialnia dzięki tym dodatkom zyska nieco na przytulności. Przekraczając jej próg powinniśmy czuć, że wkraczamy w inny, wyciszony świat. Dlatego nie ma ozdób zakazanych. Możemy ją urządzić według własnych upodobań nie zapominając o tym, żeby nie przesadzać. Zbyt duża ilość dodatków wprowadzi wizualny chaos. 

 

 PODŁOGOWY PRZYJACIEL

     Sypialnia to miejsce bardzo prywatne, nasza oaza i azyl spokoju, dlatego dywan na pewno doda jej przytulności. Położony obok łóżka dywan będzie pozytywnym akcentem na podłodze. Odizoluje nas od zimnej podłogi, a co za tym idzie osłodzi nam poranne wstawanie, które stanie się dużo przyjemniejsze. Szczególnie przyjemnie chodzi się na bosaka po puszystych dywanach.

     Tak samo jak przy wyborze koloru ścian, tak samo przy wyborze dywanu kierujemy się zasadą, że jasne dywany wizualnie powiększają pomieszczenie, a ciemniejsze je pomniejszają. W dopasowaniu wielkości dywanu do sypialni z dużym łóżkiem głównym wyznacznikiem jest ustawienie dywanu tak, aby każda z osób wstających mogła na nim swobodnie stanąć.

     Jeśli nasza sypialnia jest już pełna wzorów lepiej będzie dobrać stonowany dywan bez wzorów. Natomiast, jeśli nasze pomieszczenie jest skromne, można pokusić się o wzorzysty dywan.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: