JAK WYKORZYSTAĆ STARY DYWAN

   11/22/2018 09:44:10    0 Komentarzy
JAK WYKORZYSTAĆ STARY DYWAN

     Zmiany nie są wcale takie złe. Zwłaszcza, jeśli wiążą się z zakupem nowych rzeczy. Bo kto nie lubi odrobiny świeżości w swoim mieszkaniu. Decydujemy się na dywan w sytuacjach, kiedy stary już jest ewidentnie zniszczony bądź, kiedy zmieniamy całkowicie wystrój danego pomieszczenia. Jednak co w sytuacji kiedy jesteśmy bardzo przywiązani do naszego staruszka” albo nie jest on na tyle zniszczony? Nie trzeba przecież od razu wyrzucać go na śmietnik. Opcji jest kilka na ponowne jego wykorzystanie.

BALKON

     Chociaż niektórzy będą pukali się w głowę, inni stwierdzą, że świetnym pomysłem na wykorzystanie starego dywanu jest umieszczenie go na balkonie. I nie jest to wcale takim głupim pomysłem zwłaszcza, jeśli mamy balkon zadaszony, bądź loggie. Głównie w starym budownictwie balkony nie zachwycają swoją podłogą. Są to albo brzydkie kafle lub surowy, brzydki beton. Za pomocą dywanu będziemy w stanie zakryć ewentualne mankamenty.

     Jeśli obawiamy się, że deszcz może nam za bardzo zmoczyć dywan, można spokojnie podzielić go na mniejsze kawałki i ułożyć go pod stolikiem kawowym czy fotelami. Możliwość pocięcia go na kilka kawałków bez żalu to duży plus starego dywanu.

DRAPAK DLA KOTA

     Świetnym pomysłem na wykorzystanie starego dywanu jest stworzenie z niego drapaka dla kota. Wystarczy w tym celu zaopatrzyć się w drewnianą deseczkę, na której umieszczamy kawałek dywanu i mocujemy ją na ścianie. W ten sposób stworzymy dla naszego pupila oryginalny i wyjątkowy drapak. To rozwiązanie nie tylko ucieszy Twojego kota, ale dodatkowo będzie tworzyło ciekawą ozdobę ścienną danego pomieszczenia. 

OCHRANIACZ NA PODŁOGĘ

     Mimo wielu argumentów za i zalet, które wynikają z posiadania dywanu, nie wszyscy są jednak przekonani do dywanów czy wykładzin. Cenią sobie swoje piękne drewniane podłogi i nie chcą ich zakrywać żadnym „łapaczem kurzu”. Jednak, aby drewniane podłogi zachowały swój piękny wygląd jak najdłużej, trzeba je należycie chronić. Aby uchronić podłogę przed zniszczeniem i zarysowaniami, można użyć kawałków materiału, jako ochraniacze podłogowe pod ciężkie meble typu szafa, stół czy komoda.

DYWANIK DO SAMOCHODU

     Ktoś, kto dużo czasu spędza w samochodzie zwłaszcza, jako pasażer, doskonale wie, jak ważny jest komfort jazdy. Obcięty kawałek z naszego ulubionego dywanu może zdziałać cuda podczas długich podróży i zapewnić nam chociaż minimum potrzebnego nam komfortu.

WYCIERACZKA

     Jednym z popularniejszych sposobów na stary dywan jest przeznaczenie go na wycieraczkę. Stary dywan można przyciąć sobie na wymiar i ustawić go przed drzwiami wejściowymi, na balkonie czy tarasie.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: