Dywany na ogrzewanie podłogowe

   11/18/2019 00:00:00    0 Komentarzy
Dywany na ogrzewanie podłogowe

Jeśli zastanawiasz się nad tym, na co się zdecydować, wybierający dywany na ogrzewanie podłogowe, mamy kilka idealnych propozycji. Bazując na cechach wybieranych przez licznych użytkowników dywanów oraz projektantów wnętrz, stworzyliśmy najlepsze kolekcje.

Najlepsze dywany na ogrzewanie podłogowe

Wybierając dywany na ogrzewanie podłogowe, warto zapoznać się m.in. z niezwykle popularną kolekcją Fenix. Są to dywany stworzone z włókna syntetycznego, które dzięki nowoczesnej technologii HEAT-SET są gęste i przyjemne w dotyku. Ponadto, sprawia ona, że są to dywany nieelektryzujące się, dzięki czemu dużo łatwiej się je użytkuje i utrzymuje w czystości. Dodatkowym atutem dywanów Fenix jest zastosowanie CARVING’u – sprawia on, że wzór na dywanie uzyskuje efekt trójwymiarowości, co daje niezwykłe wrażenia estetyczne. Kolekcja Fenix to dywany z runem o długości 13 mm, świetnie dopasowanym do warunków domowych. Oczywiście należy wspomnieć także o tym, że są one dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i wzorniczych, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza. Świetne dywany na ogrzewanie podłogowe można znaleźć również w kolekcji Soho. Są to niezwykle nowoczesne dywany, świetnie współgrające z wnętrzami w tym stylu. Soho to kolekcja zawierająca modne dywany czarno-białe, biało-szare oraz szaro-czarne w różnorodne wzory. Ich zaletą jest niskie runo, proste do utrzymania czystości i nieblokujące ciepła. Dywany pasujące idealnie do nowoczesnych wnętrz można znaleźć również w kolekcji Gabbeh. Dostępne w niej dywany cechują się dużą intensywnością barw, takich jak czerwień, brąz, beż czy błękit. Idealnie nadają się one na ogrzewanie podłogowe, ponieważ mają niskie runo (do 9 mm) i wykonane są z poliestru.

Wymienione powyżej kolekcje to jedynie przykładowe dywany na ogrzewanie podłogowe. W naszej ofercie dostępnych jest mnóstwo dywanów mogących wpasować się w wiele rodzajów wnętrz, w których zastosowano ten rodzaj ogrzewania. Są one odpowiednie nawet do pokojów dziecięcych.

Dywany do pokoju dziecięcego z ogrzewaniem podłogowym

Ogrzewanie podłogowe w całym domu wcale nie musi się wiązać z niemożnością eleganckiego wykończenia wnętrz z pomocą dywanów. Każdy dziecięcy pokoik zasługuje na to, by został ozdobiony odpowiednim, pięknym dywanem dla maluchów. Dywany do pokoju dziecięcego z ogrzewaniem podłogowym można znaleźć w naszej kolekcji Mondo. Są to w 100% syntetyczne dywany z runem o długości do 13 mm. Bardzo łatwo można je wyczyścić, a przy tym są całkowicie bezpieczne, nawet dla niemowląt. Co istotne, są to dywany z bajkowymi wzorami i cudownymi postaciami z historyjek dziecięcych. Ich wielobarwność ożywi każdy dziecięcy pokój. Jeżeli ktoś pragnie postawić na żywe, ale bardziej stonowane barwy, powinien wybrać dywany dziecięce z serii Bella. Mają one bardzo podobne właściwości do dywanów Mondo. Ponadto są miękkie w dotyku, trudne do zabrudzenia i jak najbardziej przyjazne dla dzieci.

Podane propozycje spełniają kilka najistotniejszych warunków, które należy wziąć pod uwagę, przy wyborze dywanów na ogrzewanie podłogowe. Nie za wysokie runo pozwala ciepłu na przedostawanie się wyżej – innymi słowy dywan nie może blokować przepływu ciepła. Rodzaj włókna dywanu nie ma większego znaczenia, ale użytkownicy ogrzewania podłogowego wskazują, że dużo lepiej sprawdzają się dywany syntetyczne. Warto także dobrać taki dywan, który nie będzie w całości zasłaniał podłogi, dzięki czemu jej część będzie dawała ciepło bez żadnych dodatkowych utrudnień. Przy zakupie dywanu na ogrzewanie podłogowe należy również zwracać uwagę na jego podkład (najlepsze materiały to: syntetyczna juta i filc).

Jak widać, istnieje kilka istotnych wymagań, które muszą spełniać dywany na ogrzewanie podłogowe. Niemniej jednak, dywany te nadal mogą być eleganckim i zwracającym uwagę uzupełnieniem każdego wnętrza. Wystarczy wybrać kolekcję najlepszą dla siebie i upewnić się, że spełnia ona podstawowe wymagania.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: