Chodniki dywanowe – tak czy nie?

   06/10/2020 13:06:49    0 Komentarzy
Chodniki dywanowe – tak czy nie?

Jeśli chodzi o dywany, chodniki są rozwiązaniem polecanym przede wszystkim do pomieszczeń, po których często się przemieszczamy. Coraz częściej jednak chodniki są doceniane również jako element wyposażenia wąskich pokoi, w których nie zmieszczą się tradycyjne dywany. Chodniki to praktyczna propozycja i jednocześnie sposób na ocieplenie korytarza, kuchni czy klatki schodowej. Nowoczesne chodniki w niczym nie ustępują dywanom – są ciepłe, starannie wykonane i świetnie prezentują się w każdym domu.

Sposób na zabezpieczenie podłogi

Piękny drewniany parkiet lub panele zachowają wspaniały wygląd tylko pod warunkiem, że będą odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniami. Każdemu z nas zdarza się wchodzić do przedpokoju w butach, na podłodze w korytarzu stawiamy torby czy walizki, a posiadacze psów bardzo dobrze wiedzą, jakie zniszczenia mogą zrobić zwierzęce pazury. Aby uniknąć zarysowania podłogi warto w często uczęszczanych miejscach ułożyć dywany – chodniki stanowią nie tylko dodatkowe zabezpieczenie, ale również mogą być ozdobą każdego pomieszczenia. W kuchni, korytarzu lub przedpokoju ułóż chodnik z gumowanym spodem: dzięki temu nie będzie się on przesuwał nawet podczas intensywnej eksploatacji.

Zimne kafelki? Przykryj je chodnikiem!

Płytki lub kamień są efektownym wykończeniem, jednak jeśli lubisz chodzić po domu boso, przyda Ci się dodatkowa warstwa izolacyjna. Taką rolę może pełnić duży chodnik – możesz ułożyć go w przedpokoju lub rozwinąć w kuchni oraz wszędzie tam, gdzie zimna podłoga odstrasza w zimowe dni. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego bez problemu dopasujesz zarówno niewielki chodniczek, który ułożysz obok kuchennego stołu, jak i długi chodnik – idealny do korytarza.

Dywan na schody – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Układając na schodach barwny dywan nie tylko zabezpieczasz podłogę przed uszkodzeniami, ale również chronisz się przed zimnem. Ponadto na klatce schodowej trudno o dodatkowe ozdoby, dlatego chodnik z ciekawym wzorem będzie stanowił również element dekoracyjny.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: