Jak urządzić swój gabinet?

   07/10/2020 15:43:17    0 Komentarzy
Jak urządzić swój gabinet?

W końcu możesz pozwolić sobie na pomieszczenie do pracy? A może masz w domu pokój, w którym najlepiej Ci się pracuje lub czyta? Jeśli chcesz urządzić swój gabinet, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Dzięki temu pokój będzie nie tylko funkcjonalny, ale również stylowy.

Podstawą jest dobre biurko

Niezależnie od tego, czy w gabinecie chcesz pracować, pisać, grać w gry czy zajmować się swoim hobby, bez wygodnego biurka ani rusz! Przy wyborze kieruj się nie tylko wymiarami, ale również powierzchnią blatu, i liczbą szuflad. Jeśli potrzebujesz dużo przestrzeni, możesz zdecydować się na większy stół, obok którego może stanąć szafka z dodatkowymi szufladami. Jeżeli natomiast często korzystasz z wielu przyborów, przyda Ci się biurko z miejscem do przechowywania. Wygodne szafki po obu stronach, duże szuflady pod blatem czy dodatkowy regał pozwolą na zachowanie porządku.

Zadbaj o oświetlenie

Wieczorem przyda Ci się dobre światło: zarówno przy pracy przy komputerze, jak i podczas czytania książki w fotelu oświetlenie to kluczowa kwestia. Silne światło górne nie każdemu odpowiada: zamiast niego postaw raczej na kilka lamp. Mocną, dającą jasne światło ustaw w tej sposób, by oświetlała blat biurka czy fotel. W gabinecie możesz ustawić także kilka mniejszych lampek lub świece – ich delikatne światło sprawdzi się doskonale w zapadającym zmroku. Przydadzą Ci się również zasłony lub rolety, bowiem w słoneczne dni ciężko skupić się na pracy przy komputerze. Stylowym rozwiązaniem będą rolety rzymskie: wygodne w użytkowaniu i wyjątkowo stylowe. Jeśli masz dosyć światła słonecznego odbijającego się w ekranie monitora lub laptopa, wybierz jasne, delikatne zasłony lub rolety, które nie będą zaciemniały pomieszczenia, a jednocześnie zapewnią komfort podczas pracy w słoneczny dzień.

Nie zapomnij o dywanie

Miękki dywan przyda się nie tylko zimą – dywany i chodniki do gabinetu to doskonały wybór, jeśli chcesz nadać pomieszczeniu przytulności. Wysokie regały z książkami, puszysty dywan i wygodny fotel – w takim otoczeniu z pewnością odpoczniesz po ciężkim dniu. Jeśli Twój gabinet jest dosyć wąski i tradycyjne dywany i chodniki mogą się w nim nie zmieścić, postaw na kilka mniejszych dywaników i rozłóż je pod biurkiem czy w pobliżu fotela. W ten sposób zawsze możesz skorzystać z ciepłej, miękkiej warstwy na podłodze. Dywany i chodniki idealne do gabinetu to puszyste propozycje w stonowanych kolorach. Możesz zdecydować się na pastelowy dywan włochacz lub wybrać prosty chodnik w ciemnym odcieniu – klasyczne rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: