Urządzamy pokój gościnny

   07/17/2020 15:53:47    0 Komentarzy
Urządzamy pokój gościnny

Nie każdy może pozwolić sobie na posiadanie pokoju gościnnego: w przypadku niewielkiego mieszkania taką funkcję pełni zwykle salon. Jeśli jednak dorosłe dzieci wyprowadziły się już z domu rodzinnego i chcesz zaaranżować dla nich oraz innych gości specjalny pokój, bez problemu zaaranżujesz nawet niewielkie pomieszczenie.

Co powinno znajdować się w pokoju gościnnym?

Taki pokój stanowi połączenie gabinetu i sypialni: jeżeli planujesz urządzenie pokoju dla gości, kieruj się nie tylko względami estetycznymi, ale również praktycznymi. W co warto zainwestować oraz jak urządzić pokój, by zapewnić gościom komfort? Na liście zakupów z pewnością należy uwzględnić:

  • wygodne łóżko: nie musi to być od razu duże, dwuosobowe łoże; możesz zdecydować się także na rozkładaną kanapę – zadbaj jednak, by była wygodna. Deski czy twarde elementy pod plecami nie pozwolą na spokojny sen

  • Komoda lub szafa: goście muszą mieć miejsce na swoją odzież niezależnie od długości pobytu

  • Biurko lub wygodny stolik: zadbaj również o to, by Twoi goście mieli możliwość pracy lub odpoczynku w samotności.

Nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka

Pamiętaj, że pokój gościnny nie powinien wyglądać jak pokój hotelowy: nadaj mu nieco charakteru poprzez domowe dodatki. Miękkie poduszki i narzuta, kolorowe zasłony czy kwiaty doniczkowe sprawią, że goście poczują się w Twoim domu o wiele lepiej. Jeśli nie planujesz korzystać na co dzień z pokoju gościnnego, przygotuj komplety pościeli i ręczników specjalnie dla gości i przechowuj w tym pomieszczeniu – w ten sposób unikniesz sytuacji, w której zabraknie Ci dla nich czystych kompletów. Dodatkowe lusterko, lampki nocne i kilka książek to miłe drobiazgi, które z pewnością docenią Twoi goście. Miłym gestem będzie również kilka zapasowych kosmetyków i akcesoriów łazienkowych: przygotuj koszyk z nowymi szczoteczkami do zębów, żelem pod prysznic czy gąbkami. Nawet jeśli gościsz swoją najbliższą rodzinę, Twoi goście poczują się docenieni.

Nie zapomnij o miękkim dywanie

Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest Twój przyszły pokój gościnny, z pewnością warto ułożyć w nim dywaniki pokojowe – w ten sposób pokój nabierze przytulności. Miękkie dywaniki pokojowe to również doskonała izolacja, dlatego rozłóż je w pobliżu łóżka. Goście z pewnością docenią ciepły dywanik pod stopami, szczególnie w chłodniejsze miesiące. Za pomocą dywaników możesz również nadać pokojowi gościnnemu charakteru; jeśli jasne ściany i neutralne meble sprawiają, że pokój wygląda nieco bezosobowo, dodaj do niego trochę koloru. Dywaniki pokojowe o ciekawej barwie lub wzorze nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalności. Jeśli nie chcesz decydować się na duży dywan lub wykładzinę, mniejsze dywaniki lub chodniczki będą strzałem w dziesiątkę – bez problemu utrzymasz je w czystości.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: