Najmodniejsze motywy do wnętrz

   02/23/2021 12:20:39    0 Komentarzy
Najmodniejsze motywy do wnętrz

Próbując urządzić własne cztery kąty, czy to podczas remontu, czy też budowy od podstaw, staramy się zawsze zapoznać z jak największą ilością propozycji, motywów, kolorów, które utrafią w nasze gusta. Do dyspozycji mamy cudowne narzędzie jakim jest Internet, w którym przeglądać możemy oferty najróżniejszych sklepów. W ten sposób wybrać można meble, wszelkiego rodzaju tekstylia wnętrzarskie, dywany, ozdoby i wiele, wiele innych.

Internet jest również bogatą kopalnią inspiracji do urządzenia własnego wnętrza. Dzięki niemu, z ogromną łatwością, zapoznamy się z różnymi stylami w jakich urządza się poszczególne pomieszczenia i wybierzemy ten, który najbardziej do nas przemawia, i w którym będziemy czuli się najlepiej. Internet pozwoli nam też zapoznać się z aktualnymi trendami dekoracyjnymi.

W ten sposób możemy zebrać z różnych źródeł te elementy i inspiracje, które najbardziej nam odpowiadają i stworzyć własne, niepowtarzalne wnętrze, w którym będziemy czuć się wyjątkowo dobrze.

Designerskie inspiracje orientem

Wśród motywów zdobniczych od kilku lat cieszących się niesłabnącą popularnością, jest marokańska kończyna. Geometryczny wzór pochodzący ze sztuki orientu, który w Europie nabrał zupełnie nowego wydźwięku.

Ten arabski motyw, dość mocno przypominający kostkę brukową, najczęściej zdobi poduszki, ściany (wzór na tapetach), obicia mebli, zasłony, dywany i chodniki. Stanowi on przeważnie biały kontur na ciemniejszym kontrastowym tle.

Wśród dywanów w marokańską koniczynę najczęściej mamy do czynienia ze stonowaną kolorystyką. Głównie jest to zestawienie dwóch barw:

  • białe kontury koniczyny na tle różnych odcieni szarości lub odwrotnie;

  • białe kontury koniczyny na tle pastelowych barw lub odwrotnie;

  • białe kontury na tle czerni lub czarne na jasnym tle.

Zarówno prostota tego wzoru, jak i jego uroda, połączone ze stonowaną kolorystyką, sprawiają, iż jako dodatek do podłogi w postaci dywanu lub chodnika, marokańska koniczyna pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach.

Inspiracje stylem

Dwa najpopularniejsze style wnętrzarskie, do których idealnie pasuje motyw marokańskiej koniczyny, to styl nowojorski i styl Hamptons. Zwłaszcza ten drugi dla wielu osób może się wydawać czymś nowym, abstrakcyjnym - nic bardziej mylnego.

Hamptons, to malownicza nadmorska miejscowość znajdująca się niedaleko Nowego Jorku. Znajduje się tam mnóstwo willi ludzi zamożnych, a więc urządzonych nie z przepychem, ale luksusowo.

Urządzanie wnętrz w stylu Hamptons, to przede wszystkim jasne kolory, takie rozbielone, kolory nawiązujące do plaży i morza. Przede wszystkim błękity, kolory piasku, biel i wszelkie odcienie ecru. Jedynie pojedyncze elementy mogą występować w intensywnych barwach. To wszelkie elementy z naturalnych tworzyw:

  • drewno;

  • wiklina;

  • len;

  • bawełna;

  • trawa morska.

I tu właśnie, na podłogę, idealnie wkomponowują się dywany zdobne w marokańską koniczynę. Delikatne tło z ciemnym konturem, to prawdziwe odzwierciedlenie tego nadmorskiego stylu.

W Polsce niezwykle popularnym w ostatnich latach stylem, a zbliżonym do stylu Hampotns, jest styl skandynawski, w którym również doskonale odnajduje się motyw marokańskiej koniczyny.

Styl skandynawski szturmem wszedł do polskich domów i czuje się tam całkiem dobrze. To przede wszystkim wszelkie odcienie beży i ecru, to szarości, kolor drewna i niezbyt skomplikowane wzory,jak właśnie marokańska koniczyna.

Piękne podłogi

Dywany zawsze były obecne w polskich domach, sprawiają one, że jest to miejsce przytulne i ciepłe. Współczesne dywany posiadają szereg cech, które sprawiają, iż ten ciężki dodatek staje się coraz bardziej higieniczny.

Przede wszystkim tworzywom, z których produkowane są dywany, nadaje się cechy antybakteryjne i antygrzybiczne, co sprawia, że idealnie odnajdą się w pokojach naszych najmłodszych pociech. Są niezwykle trwałe i odporne na ścieranie, a więc bez obaw można je często odkurzać, a nawet czyścić za pomocą myjek parowych lub odkurzaczy piorących. Bez obaw więc o nasz ulubiony motyw na dywanie, możemy cieszyć się wygodą i urodą naszego dywanu.

 

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: