Dywany i szarości zawsze w modzie

   01/04/2021 00:00:00    0 Komentarzy
Dywany i szarości zawsze w modzie

Urządzanie wnętrza własnego domu lub mieszkania może stanowić nie lada przygodę, a dla niektórych wręcz ogromne wyzwanie. Jednak przestrzeń życiowa urządzona od początku do końca, według własnego gustu będzie cieszyć przez długie lata. W takim miejscu poczujemy się wyjątkowo dobrze, gdyż odpowiadać będzie ono naszym oczekiwaniom w najmniejszym nawet szczególe.

Podczas procesu urządzania wnętrz warto wziąć pod uwagę kolory i rodzaje materiałów, które najbardziej lubimy. Powinniśmy zastanowić się również nad kwestią ponadczasowości danego produktu. Warto bowiem zainwestować w coś uniwersalnego, co szybko nie wyjdzie z mody i nie sprzykrzy się domownikom. Są style, dodatki i materiały, które nigdy nie wychodzą z mody, jak choćby wszelkie odcienie szarości, naturalne drewno, czy też wełna i bawełna, a także podłogi pokryte dywanami.

Modna kolorystyka wnętrz

W nowoczesnym budownictwie królują budynki pasywne, proste, o kanciastych kształtach i dużych, przeszklonych powierzchniach. Takie projekty pozostawiają niewiele miejsca na duże meble, ale z drugiej strony posiadają spore powierzchnie podłóg do zagospodarowania. I tutaj, na tych nowoczesnych podłogach z litego drewna, z eleganckich płytek, a nawet, z tak modnych ostatnio, betonowych płyt, idealnie wpasują się przytulne dywany.

Jeśli zastanawiacie się jakie kolory wnętrz są obecnie najmodniejsze, podpowiadamy – wszelkie odcienie szarości, a zwłaszcza antracyt. A cóż to ten antracyt, zapytacie. Nie każdemu bowiem, kolor kojarzy się z węglem, bardziej z fioletem. Kolor antracytowy to właśnie kolor doskonałej jakości węgla, kolor jakby czarny, ale nie do końca, bardziej… intensywny grafit, albo bardzo ciemny szary (mówiąc językiem mężczyzn).

Poza szarościami, wśród najmodniejszych obecnie kolorów króluje biel i wszelkie odcienie beży i jasnych brązów.

Antracyt – kolor do wnętrz

Skupmy się jednak nad dodatkami w postaci antracytowych dywanów. Gdzie będzie pasować dodatek o tak intensywnym (ponurym, powiedzą niektórzy) odcieniu? Przede wszystkim w dużych i jasnych salonach, najlepiej jeśli będzie to dywan z długim włosem, typu shaggy.

Antracytowy dywan będzie się przepięknie prezentować na podłodze z jasnego drewna, razem stworzą idealnie dopasowany duet. Tutaj warto postawić na dywan w jednolitej barwie, bez kolorowych wzorów, zwłaszcza jeśli podłoga pokryta jest litym drewnem. Najlepiej jest stworzyć harmonię między podłogą a dodatkami, podkreślając jej wyjątkowość, lecz nie odwracając od niej uwagi rozpraszającymi wzorami.

Pięknie będzie się też prezentować w otoczeniu jasnych mebli i ścian, przełamując monotonię. W takim otoczeniu nasz antracytowy dywan nie musi być jednolity, spokojnie możemy wybrać model wzorzysty. To również doskonały dodatek do przeszklonego eleganckiego biura (wizytujący goście nie będą bali się stąpać po ciemnym dywanie), a w mniejszej wersji może nawet zdobić łazienkę.

 

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: