W dziecięcym pokoju

   02/02/2021 00:00:00    0 Komentarzy
W dziecięcym pokoju

Urządzanie dziecięcego pokoju nie jednej osobie przynosi wiele radości. Wprawdzie dla noworodka i niemowlaka najczęściej wybierana jest biel, odcienie ecru oraz bardzo delikatne pastele, to już w pokoju starszego dziecka zaczyna pojawiać się coraz więcej wyraźnych barw i wzorów. Raczkujący maluch bardzo dużo czasu spędza bawiąc się na podłodze, a więc ważne jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Najlepiej rozłożyć miękki i kolorowy dywanik, który będzie chronił kolana przed poobijaniem oraz przed chłodem.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Urządzając przestrzeń dla naszego maleństwa musimy przede wszystkim kierować się jedną podstawową zasadą – bezpieczeństwem dziecka. To ono będzie spędzać w swoim pokoiku najwięcej czasu, a więc miejsce to nie może stanowić zagrożenia. Na co zatem zwrócić uwagę? Najważniejsze są:

  • bezpieczne meble, które nie przewrócą się na dziecko w trakcie zabawy;

  • nietoksyczne farby na ścianach – są farby, które wydzielają toksyczne opary pod wpływem działania promieni słonecznych i wyższych temperatur, poza tym, dzieci często lubią lizać różne powierzchnie;

  • podłogę również powinny pokrywać nietoksyczne materiały, bo na niej maluchy spędzają większość czasu.

Najlepszym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju zabezpieczającym podłogę i naszą pociechę podczas zabaw, jest dywan. A tzw. dywan motylki spełnia tę funkcję doskonale.

Ten piękny dywan o tle w kolorze fuksji, zdobny w wielobarwne motylki i kwiatki, będzie doskonałym dodatkiem każdego dziewczęcego pokoju. Już jedno spojrzenie na niego wywołuje uśmiech na twarzy.

Praktyczne i bezpieczne dywany do dziecięcego pokoju

Dywanik rozłożony na podłodze pokoju naszego dziecka, stanowić będzie dodatek zarówno uroczy, cieszący oko, jak i praktyczny. Podłoga zawsze jest ulubionym miejscem do zabawy, mieści się na niej przecież tak wiele zabawek. Miękki, kolorowy dywan, będzie więc izolował dziecko od zimnej podłogi o każdej porze roku, a wzory na nim mogą stanowić dodatkowy element do zabawy.

Wybór dywaników do dziecięcych pokoi jest bardzo duży. Znajdzie się coś dla małych miłośników samochodów, piratów, zwierząt, przyrody, sportu, czy też bohaterów ulubionych bajek. Niemal każdy model, jak choćby dywan w motylki, dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu ten sam model można dobrać do różnie umeblowanych wnętrz.

Co najważniejsze, zarówno dywan w motylki, jak i pozostałe dywany dziecięce, posiadają szereg cech, które nadają im wyjątkowości i bezpieczeństwa:

  • są wyjątkowo odporne na ścieranie i odkształcanie – zaleta bardzo istotna podczas szalonych zabaw;

  • są wysoce odporne na blaknięcie i trwałe zabrudzenia;

  • potwierdzone certyfikatami bezpieczeństwo – dziecięce dywaniki nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji;

  • wiele modeli dostępnych jest w kilku wariantach kolorystycznych;

  • możliwość doskonałego dopasowania do wnętrza dzięki wielu wariantom rozmiarowym.

Wszystkie dzieci kochają zabawy na podłodze, naszym więc obowiązkiem jest zadbać o to, aby ta zabawa była jak najbezpieczniejsza. Pomoże nam w tym miękki dywanik zabezpieczy główkę i kolana przed stłuczeniami o twardą podłogę.

Zachowanie higieny jest rzeczą bardzo istotną, i takie są właśnie dywany z dziecięcej kolekcji, pozwalają zachować czystość i higienę. Nie rozwijają się w nich grzyby, ani pleśnie, można je bez obaw czyścić za pomocą odkurzacza tradycyjnego lub piorącego, a także przy pomocy myjki parowej, która dzięki wysokiej temperaturze zabija wszelkie drobnoustroje.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: